MS U-17 mladí gunners v akci

V sobotu bylo zahájeno Mistrovství světa do 17 let, které se letos koná v Nigérii. Arsenal na tomto turnaji reprezentují 3 hráči a všichni se objevili na hřišti už v prvních dvou dnech této akce.

Z trojice hráčů zaujal nejvíce Oguzhan Ozyakup. Nizozemský reprezentant, který na turnaji plní roli kapitána týmu, skvěle kopnutou penaltou reagoval na první gól Kolumbie, který vsítil Fabian Castillo. Nicméně gól Deinera Cordoby o 3 minuty později zajistil plný počet bodů jihoamerickému týmu.

Talentovaný argentinský brankář Damian Martinez podepsal v Arsenalu smlouvu v létě, ale byl ihned poslán na hostování zpět do Independiente. V sobotním zápase proti Hondurasu udržel čisté konto a Argentina zvítězila 1:0. Jediný gól Argentiny vstřelil Sergio Ajurao.

Obránce Sead Hajrovic reprezentující Švýcarsko zasáhl do hry jako střídající hráč v 72. minutě. Švýcarsko porazilo 2:0 Mexiko. Střelcem prvního gólu byl Pajtim Kasami, Jose Rodriguez poté vlastním gólem usnadnil Švýcarům cestu k vítězství.