Může se Tierney stát klíčovou postavou Arsenalu

Bývalý manažer Manchesteru United David Moyes se domnívá, že se levý obránce Kieran Tierney může stát legendou Arsenalu.

Arsenal se snaží posílit svůj tým pro nadcházející sezónu, aby měl větší šanci na umístění v top four, což se jim v posledních třech sezonách nepodařilo.

Gunners již podepsali Gabriela Martinelliho, Williama Salibu a Nicolase Pepeho, ale potřebují nutně posílit defensivu.

Arsenal podal dvě nabídky na Tierneyho, přičemž poslední nabídka 25 milionů £, kterou Celtic odmítl, obsahovala podle Sky Sports příliš mnoho bonusů. Podle nedávných informací se Arsenal připravuje podat novou nabídku.

22letý odchovanec akademie Celticu má odehráno 171 soutěžních zápasů za Hoops, vstřelil 8 gólů a zaznamenal 37 asistencí. V minulé sezóně vstřelil jeden gól a zaznamenal 6 asistencí ve 40 zápasech ve všech soutěžích.

Moyes se domnívá, že se Tierney může stát legendou Arsenalu, pokud podepíše za klub ze severního Londýna. Jak citoval Football Scotland, bývalý manažer Manchester United pro Sunday Post řekl: „Za Celtic hraje už více než tři roky velmi dobře. Během tohoto období byl patrně jejich nejkonzistentnějším hráčem. Vždy jsem se na něj díval a uznával ho. Je to top hráč. Je jasné, že ho Arsenal chce. Záleží už jenom, zda se dokážou dohodnout se Celticem.“

„Jestli přestoupí, umím si ho představit příštích 10 let v Arsenalu. Může mu chvíli trvat, než se plně přizpůsobí životu v EPL. Každý týden bude hrát proti top hráčům a bude se s tím muset vyrovnat, protože bude muset mnohem více bránit, než byl pravděpodobně zvyklý v Celticu. Pokud však tento krok zvládne, bude se nadále snažit ukázat svou cenu a dělat čest sobě i své zemi.“

Zatím se Arsenalu nepodařilo podepsat Tierneyho, ale klub potřebuje posilnit obranu. Proto se budou Gunners určitě snažit podepsat levého obránce Celticu před čtvrtečním koncem přestupového období.

caughtoffside.com