Na Diabyho nezapomenu, hodně jsem se od něj naučil, vyzdvihuje bývalého hráče Arsenalu Pogba

Paul Pogba si možná získá některé fanoušky Arsenalu na svoji stranu. Poté, co si po hvizdu posledního vzájemného utkání s londýnským celkem k sobě vzal Ainsleya Maitlanda-Nilese, tak v nedávném rozhovoru pro Canal+ vychválil Abou Diabyho. 

Měsíc zpátky na Old Trafford proti sobě nastoupily Manchester United a Arsenal. Domácí tým měl se soupeřem problémy, ačkoliv za Gunners nastoupila velká řada mladíků. Včetně Maitlanda-Nilese, který na hřišti protivníka podal skvělý výkon, čehož si všiml také Pogba. Francouzský záložník k němu sympaticky promlouval, čehož si okamžitě všimly záběry přítomných kamer.

Na konci května se bývalý záložník Juventusu ukázal znovu, když byl dotázaný, kdo je podle něj ještě lepší záložník. „Andrés Iniesta, ten prožil výjimečnou kariéru. Rovněž ale Luka Modrič, Toni Kroos, David Silva, Kevin De Bruyne, Yaya Touré. A dokonce také Abou Diaby,“ překvapil pětadvacetiletý fotbalista.

„Na pozici box-to-box byl mimořádný, bohužel ho však ve velké míře brzdilo zranění. Stačí se podívat jen na to, když působil v Arsenal – byl výjimečný. Lidé na něj často zapomínají. Ve francouzském národním týmu byl ohromující.“

„Mám pro něj pouze slova uznání. Na Diabyho nezapomenu, hodně jsem se od něj naučil,“ dodal fotbalista, který do Premier League přestoupil v roce 2016 přibližně za 90 milionů liber.

Abou Diaby ke Gunners přišel před dvanácti lety a vydržel do roku 2015, během devítiletého období si však připsal jen 180 startů. Kvůli zdravotním potížím v posledních čtyřech sezónách odehrál jen dvaadvacet zápasů.

Po odchodu z Arsenalu šel do Marseille, také v jeho rodné zemi ho potkávaly problémy. Za dvě sezóny stihl nastoupit jen k šesti duelům.