Blog : Na Holbornu budou muset přestoupit na Piccadilly Line….

 

Arsenal se během 5 dnů dostal dvakrát na čelní strany všech tištěných i elektronických médií, která píší o fotbale.  Jednou po impozantním vítězství nad Barcelonou, podruhé při remíze s provinčním, byť londýnským Leyton Orient.

I když Arsenal… i nezasvěcený fanoušek viděl, že rozdíl mezi středou a nedělí byl nejen ve výkonu, ale i v hereckém obsazení. Někdo by čekal, že naše druhá garnitura hráčů bude bojovat o místo v základní sestavě týmu Arséne Wengera, ale ti Bendtnerové, Rosičtí, Chamakhové, Denilsonové a další dělali vše jen proto, aby si mohli za týden a půl zahrát znovu. Zřejmě až tak moc touží po hře, že dělají vše pro opakování zápasů. I když podle mého se jim včera podařilo pouze přesvědčit diváky a odborníky, že Boss se nemýlí, když je nechává sedět na lavičkách a má je za druhou garnituru.

Ale přesto si ta druhá garnitura musí poradit s týmem, který se neúspěšně snaží postoupit ze třetí ligy. S týmem, který sice hraje na oraništi, ale přeci jen by neměl být překážkou pro hráče, kteří si myslí, že mohou být úspěšnými náhradníky van Persieů, Fábregasů  či Wilsherů. V Londýně je hodně mužstev, která hrají ligové fotbalové soutěže, myslím že dokonce jich je až 13, což musí být snad i evropský rekord. Z toho jich 5 hraje Premier League, ale ze zbytku je prostě Leyton snad ten nejslabší. Tým, který žije jen z nadšení místních fanoušků, podobně jako třeba Barnet. Tým, jehož historie je sice o 5 let delší než naše, ale jehož dny jsou již pravděpodobně sečteny. Protože až West Ham, tedy pokud bude ještě v té době hrát Premier League, „zneužije“ nebývalou veřejnou podporu a přestěhuje se z Upton Parku na Olympijský stadion, budou mít The O´s velmi silnou místní konkurenci. A mladá generace fanoušků si pak bude muset vybrat mezi lákadlem hvězd Premier League na hypermoderním stadionu a tím nám známým oraništěm a třetí ligou.

Přes tuto neradostnou třetiligovou současnost a „olympijskou“ budoucnost však včera hráči Leytonu nechali na oraništi duši. Využili šanci, kterou jim FA Cup dává, kdy týmy jako oni mají možnost zesměšnit světové kluby plné přeplácených hvězd. A The O´s včera nezaváhali. I když pro odborníky možná žádné velké překvapení. Tým se přeci nedostal do 5.kola FA Cupu náhodou a stejně tak ne náhodou prohrál jen dvakrát v posledních 24 utkáních. A naposledy to bylo 2.11.2010. On vlastně i Arsenal nezklamal. Sice ne z hlediska výkonu či bojovnosti, ale z pohledu tradice. Stačí si vzpomenout jen na nedávno minulý fantastický zápas s Chelsea a následné trapasy s Leedsem a Ipswichem. Prostě život jak na horské dráze, ale co, to už tady přeci bylo, ne?


A tak ve středu 2.března si asi někteří hráči Leytonu vezmou dovolenou, nebo se dovolí v práci, aby mohli odejít dřív. Zápas se sice hraje na Emirates až o třičtvrtě na osm, ale přeci jenom, v podvečer bývá na Central Line docela nával. A pak už jim zbude jen na Holbornu přestoupit na Piccadilly Line, na stanici Arsenal vystoupit a vykročit směr Gillespie Road. Světu velkého fotbalu vstříc. Vždyť na Emirates bude hledět v ten večer celý fotbalový svět.

 

Patrick

(článek vyjadřuje osobní názor autora)