Na mistrovství světa jede 11 kanonýrů

 

Již bylo oficiálně zveřejněno, kteří hráči Arsenalu budou reprezentovat své země na Mistrovství světa v Jihoafrické republice. Svěřenci Arséne Wengera budou vystupovat v osmi týmech.

 

Trenér reprezentace Francie – Raymond Domenech – nominoval do svého týmu až 4 hráče The Gunners. Jsou to  Gael Clichy, Abou Diaby, William Gallas a Bacary Sagna.

 

V týmu Mistrů Evropy uvidíme s určitostí kapitána Arsenalu Cesca Fabregase. Do JAR pojede s týmem Švýcarska Philippe Senderos. Dále v týmu Kamerunu je Alex Song  a Pobřeží Slonoviny může počítat s Emmanuelem Eboue.

 

Na mistrovství jede také trojice útočníků ze severního Londýna : Robin van Persie – Nizozemí, Nicklas Bendtner – Dánsko a Carlos Vela – Mexiko. Pro mnohé bylo překvapením, že povolání do reprezentace neobdržel Theo Walcott – Anglie a Samir Nasri – Francie.

 

Je důležité připomenout, že před čtyřmi lety neměl žádný jiný klub tolik reprezentantů na MS v Německu, jako Arsenal. Kanonýři poslali tehdy na šampionát 16 hráčů, letos je jich o pět méně.

 

 

 

 

/arsenal.com/