Na Pepeho hře vidím velký pokrok, řekl Arteta

Nicolas Pepe dorazil na Emirates Stadium loni v létě jakožto nejdražší posila v klubové historii. Rovných 80 miliónů euro, které do něj Arsenal investoval, však zatím svému novému zaměstnavateli nestabilními výkony příliš nesplatil. Manažer Mikel Arteta ovšem pozoruje zlepšení v křídelníkově hře a věří, že po složité úvodní sezóně v Premier League se blýská na lepší časy.

Ani start do tohoto ročníku ovšem nemá reprezentant Pobřeží Slonoviny zrovna jednoduchý. Na ligové scéně se dosud nevešel mezi jedenáct členů základní sestavy, což z největší části zapříčinil příchod konkurenta na pravý kraj Williana. Přes týden v EFL Cupu přitom Pepe přetavil 90 minut na trávníku ve vytvořený vlastní gól Leicesteru.

Myslím, že Nico urazil dlouhou cestu. Samozřejmě má v hlavě částku, kterou za něj vedení utratilo, a to přidává určitou míru tlaku. Musel se přizpůsobit novému stylu, ale jeho přístup je skvělý. V mnoha fázích jeho hry jsme zaznamenali značný progres,“ řekl Arteta.

Od Nicolase Pepeho se čekala větší produktivita

Usadil se tady, kluci jej mají rádi. Má dobrý charakter do kabiny. Cítím, že jej zde můžeme mít mnoho let a on bude schopen dlouhodobě hrát na vysoké úrovni.

Jako přidanou hodnotu v Pepeho aklimatizaci bere španělský stratég letní akvizici Gabriela Magalhãese z Lille, kde spolu oba fotbalisté působili. „Na každého z nich to má pozitivní účinek. Tráví spolu čas, takže to vidím kladně,“ dodal šéf našeho seniorského mužstva.

Tags: , , ,

Komentáře

 1. Feri (karma: 3562) #5

  Doufám ze si to opravdu Arteta myslí a není to jen „politická“ či „chytrá“ odpověď nejlepší z pohledu klubu.
  – Osobně jsem za tu cenu stejně jako nejspíše i klub čekali okamžité výkony a ty první sezónu nepřišly. Velký progres na hřišti zatím stále viditelný není a proto také nehraje ani základ. – Jak už jsem tu několikrát říkal, první problém stále vidím v jeho hře bez míče kde sice nějaký progres je (ze začátku nebránil vůbec) ale stále ve vysokém pressingu a bránění je spíše podprůměrný. Zvláštní je že je rychlý i silný, asi tedy nemá fyzičku nebo se mu z nějakého důvodu nechce nebo se šetří do útoku.
  – Na míči vidím taky několik problémů. Jeho postavení je podle mě často špatné, zbytečně čeká na půlce před hráčem než aby si nabihal za obránce. Když už dostane přihrávku nehrne se do vápna či narazí ale začne si motat často 3 hráče nebo nahraje dozadu. Další věc je zbytečné ztráty míče právě nesmyslným driblingem když může nahrát nebo jednoduchou přihrávkou. Opět musím zopakovat že to moc nechápu že není větší zlepšení protože na všechno z toho dle mě potenciál má – golovost, přímočarost i techniku má skvělou jen to špatně podle mě používá.
  – Celkově jsem tedy dost zklamaný hlavně protože ten potenciál vidím ale přijde mi že hraje hodně pod svoje možnosti a velké zlepšení nevidím. Tady je asi škoda že nebyla delší pauza a příprava před sezonou, taky neumí anglicky což je určitě problém… Snad Arteta či jeho asistenti ho vybrousi. Současně je třeba takový 19 lety Saka podle mě mnohem užitečnější a pokud Pepe se tuto sezónu neprobere tak už bude opravdu na pováženou jít do 3. Roku u nás pořád s nadějí že se to z ničeho nic otočí. Osobně jsem dost na vážkách jestli se může stát lídrem týmu zápas co zápas jako Auba…

  • orek (karma: 8033) #6

   Fyzičku dle mého má Pepe luxusní. Což jsme viděli když Pepe dokázal jezdit nahoru dolů celý zápas s Chelsea. Podle mě spousta týmů a hráčů trpí,že příprava nebyla prakticky žádná.
   Jinak rozhodně je vidět rozdíl a to v bránění. Na začátku Pepe prakticky nebránil.
   V posledním zápase Pepemu vůbec nepomohlo že Niles byl přímo tragickej a určitě je vidět že si lépe rozumí s Bellem.

   • Feri (karma: 3562) #7

    Pokud má výbornou fyzičku je tedy otázka proč se nesnaží alespoň jezdit nahoru dolu čímž by byl prospěšný samo o sobě. Určitě by to týmu dost pomohlo a jemu by to získalo silnější pozici a víc herního času. Jinak dobrá poznámka s tím Nilesem, uznávám že podpora mu chyběla a byl tam sám. Na druhou stranu nakonec ten gól nějak vykouzlil z jediné šance… Rád bych i viděl 4-2-3-1 jakožto útočnější variantu s Willianem ve středu což by Pepemu mohlo sedět když by dostával konečně nějaké kvalitní balóny.

 2. Václav Novák (karma: 270) #15

  Já si hlavně myslím, že by potřeboval lepší podporu od beka na jeho straně. To není kritika Bellerina a jiných, ale myslím, že kdyby lépe (a hlavně více) zabíhali za soupeřovu obranu, tak by mu hodně ulehčili situaci. Často chodí do dvou a to zvládne málokdo, věřím, že jeden na jednoho umí skoro nejlíp v lize. Jasně, má hodně co zlepšovat, ale já mu věřím, především, pokud dovedeme nějakýho střeďáka, kterej by mu rozhodně pomohl.

 3. bajtasek (karma: 370) #17

  Pepemu to hlavně spoluhráči vůbec neulehčují. Od té doby co Arteta vymyslel ten experiment s xhakou jako falesnej levém bek, utočíme převážně přes levou stranu.
  Šlo to vidět v lestru první poločas. Pepe si kolikrát pytal míč ale nedostal ho. Nehledě že momentálně kolmici do běhu nemá kdo rozdávat.
  A když hrajeme doma do plných dostává často míč do stoje a je většinou na dva protihráče takže nezbývá než zaseknout a přihrát.
  Já mu věřím, minulou sezónu měl výborný driblink a když se bude častěji potkávat s míčem bude nebezpečný

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.