Nacho – Ve správný čas na správném místě

Po vítězném zápase s West Bromem sklidil možná nejvíce ovací dvojnásobný střelec Alex Lacazette, nebýt však klíčového zákroku Nacho Monreala, mohl být výsledek naprosto odlišný.

Jay Rodrigez byl blízko vyrovnání, již pokořil Petra Čecha a málem se šlo do šaten za smírného stavu. Naštěstí se přihnal Nacho Monreal a na brankové čáře stihl na poslední chvíli míč vykopnout a zabránit tak jisté brance. Španělského obránce se novináři ptali…

jak moc se na vítězství tým nadřel…
Věděli jsme, že nás čeká velmi těžký zápas, ale myslím, že jsme hráli lépe než oni, dali jsme dvě branky a celou dobu jsme zápas kontrolovali. Měli jen jednu příležitost v první půli, já však naštěstí byl ve správný čas na správném místě. Potom už jsme byli lepší než oni. Byl to náročný zápas, ale předvedli jsme dobrý výkon.

o jeho zákroku…
Dnes to nebylo jen o mně. Myslím, že všichni hráči jsou v dobré formě, proti Chelsea jsme předvedli solidní výkon a z těžkého utkání si odvezli bod. Proto jsme dnes ale potřebovali všechny tři, abychom se udrželi nahoře v tabulce. Musíme pokračovat v takové hře. Nyní nás čeká Evropská liga a potom doma Brighton, takže věříme v další dvě vítězství.

o palebné síle v útoku…
Samozřejmě se snažíme v každém zápase udržet čisté konto. Není to ale jednoduché, protože v PL může kdokoliv v jakýkoliv okamžik dát branku. V posledních zápasech jsme čisté konto udrželi, což znamená, že celý tým poctivě brání. V tom musíme pokračovat.

/arsenal.com/