Nahradí Subotič některého z našich obránců?

 

Různé novinové plátky dnes přinesly informace, které spojují dvacetiletého středního obránce Borussie Dortmund Nevena Subotiče s Arsenalem. Situace okolo středních obránců je nyní v Arsenalu taková, že by přestup dával smysl.

 

Třem středním obráncům končí v létě smlouva. Momentálně ten nejdůležitější z nich je William Gallas. Ten opět skvěle nastartoval svou kariéru v Arsenalu, potom co mu byla před dvanácti měsíci odebrána kapitánská páska a utvořil impozantní dvojici s Thomasem Vermaelenem. S Wengerovou politikou, kdy nabízí hráčům starším 30ti let prodloužení smlouvy pouze o rok, by se William mohl rozhodnout z Arsenalu odejít.

 

Další dva obránci, kterým končí smlouva v létě 2010, jsou Philippe Senderos a Mikael Silvestre. Senderos nedávno uvedl, že kvůli nedostatku herní praxe zváží, zda v lednu raději nepřestoupí jinam. Proti Mikaelu Silvestremu zase hraje věk a také fakt, že u fanoušků Arsenalu není moc populární.

 

Pokud by tato trojice opravdu opustila Emirates stadium, potom by Subotič představoval logickou možnost náhrady. Arsenal je připraven do tohoto hráče investovat 15 milionů liber, což je na poměry Arsena Wengera za středního obránce opravdu hodně. Pokud bychom ale vzali v úvahu hráčův potenciál a případnou budoucí cenu, tak by Wenger tento přestup realizovat mohl.

 

Subotič je v Dortmundu vysoce ceněným hráčem a nedávno zde prodloužil kontrakt do roku 2014. Nabídku od jednoho z předních evropských, která by zaručovala pravidelné herní zatížení, by ale asi bylo těžké odmítnout.

 

/arsenalyouth.wordpress.com/