Náš kapitán dnes slaví 23 let

 

 

Cesc, celým jménem Francesc „Cesc“ Fàbregas i Soler, se narodil přesně před 23 roky ve Vilassar de Mar, což je vlastně předměstí Barcelony, katalánské metropole.

 

Do Arsenalu přestoupil v září 2003 a v dresu s kanónem na hrudi debutoval 28. října na Highbury proti Rotherham United v rámci Curling Cupu. První gól za The Gunners vstřelil 2. prosince stejného roku, taktéž na Highbury, v rámci stejného poháru.

 

Cesc se výjimečně rychle v Arsenalu aklimatizoval a i přes svůj nízký věk se zařadil do prvního týmu vedle takových hvězd „The Invincibles“, jako byli Thierry Henry či Patrick Vieira a brzy zamířil mezi nejlepší záložníky Premier League.

 

Náš kapitán již odehrál za Arsenal úctyhodných 267 zápasů, ve kterých vstřelil 48 branek. Letošní sezóna byla pro Francesca mimořádná nejen tím, že vstřelil nejvíce gólů z celého týmu, ale že vynikl v rámci celé EPL i svým mimořádným počtem gólových nahrávek.

 

Smolným byl pro Cesca březnový domácí zápas s klubem jeho mládí, FC Barcelonou, v rámci čtvrtfinále Ligy Mistrů, kdy si při nešťastném zákroku Carlose Puyola zlomil nohu a sezóna pro něj skončila.

 

 

Jménem všech slovenských a českých fanoušků kanonýrů přejeme Cescovi  brzké uzdravení a rychlý návrat na trávník Emirates Stadium s kapitánskou páskou na ruce.

 

 

 

/Patrick/