Naše předsezónní turné po USA končí po středečním přátelském utkání s Barcelonou na stadionu SoFi v Los Angeles.

Před naším třetím a posledním zápasem turné se Mikel Arteta a Gabriel Jesus setkali s médii, aby prodiskutovali zápas, analyzovali loňské tažení Premier League, podívali se na nadcházející sezónu a mnoho dalšího.
Tady je přepis slov z tiskové konference…
 
O žádostech a přidělení vstupenek:
MA: Víte, že jsem byl vždy velmi otevřený, pokud jde o vděčnost, kterou musíme všichni prokázat za neuvěřitelnou atmosféru, kterou jsme na Emirates Stadium v posledních několika letech vytvořili. To je zjevně způsobeno velkým úsilím, které mnoho lidí vynaložilo na udržení a podporu víry v těžkých chvílích. Je to něco, čeho si opravdu vážíme a velkým faktorem je samozřejmě to, co tito hráči předali těmto fanouškům. Aby znovu začali věřit a cítili silné pouto s týmem a klubem. Takže vím, že budou nějaké výzvy. Myslím, že jako klub děláme vše, co je v našich silách, snažíme se všem vyhovět a být co nejspravedlivější, abychom dosáhli toho, co všichni chtějí. To je vše, co mohu z mého pohledu říci, a doufám, že budeme moci budovat a zlepšovat i nadále atmosféru na našem stadiónu.
O vlivu Pepa Guardioly:
MA: Vždycky jsem říkal, že pro mě je on ten nejlepší trenér na světě. Když jsme spolu pracovali, naučil jsem se tolik věcí. Stačí si porovnat situaci s Ilkayem [Gundoganem] a to, co říkal o svém působením pod Pepem. Zažil jsem to, když mi bylo 15 let a šel jsem do Barcelony. Tehdy jsem si uvědomil, jaký vliv měl Johan [Cruyff] a všechno, co dělal. Tehdy se fotbal stal jiným než ten, který jsem znal předtím. Byl to on, kdo mě donutil přemýšlet a cítit hru zcela jiným způsobem, než jsem dělal předtím.
O hře pod Pepem a Gundoganových komentářích, že neuměl hrát fotbal, dokud nehrál pod ním:
GJ: Ano, naprosto s ním souhlasím. Když jsem se připojil ke klubu, byl jsem samozřejmě mladší než on. To byl jeden z důvodů, proč jsem tehdy přijal nabídku od Manchesteru City. Byl jsem mladý, chtěl jsem se učit a pak také kádr byl mladý s několika zkušenými hráči, takže ano, naprosto s ním souhlasím.
O tom, co Mikel řekl Lisandru Martinezovi po sobotním zápase:
MA: Byl jsem rád, že ho tam vidím. Znám ho osobně. Byl jsem rád, že jsem ho po zranění viděl zpátky a to je vše, je to o sportu. Je to o lidech, které známe a popřáli jsme si navzájem hodně štěstí do sezóny a to je vše. Byl to pro nás opravdu dobrý soutěživý zápas.
Srovnání této předsezónní přípravy s loňskou:
GJ: Je to docela podobné. Ta energie, každý chce tvrdě pracovat, aby se dostal do kondice a pak chceme samozřejmě dobře začít sezónu, jako jsme to udělali v loni. Premier League, víte, je tak dobrá soutěž, tak obtížná. Proto si myslím, že kondice je hodně důležitá.
O tom, co očekává proti Barceloně:
MA: Bude to jiné než sobotní zápas, protože když hrajete na takové úrovni, s protivníkem, kterému budeme čelit zítra, na tom stadionu a před tolika lidmi. Musí se na to připravit, my se na to připravujeme…takže si myslím, že zítra to bude zase hodně vyrovnané utkání.
O tom, zda bude více založeno na držení míče než v zápase s United:
MA: Jsou to různé týmy a DNA Barcelony je vždy mít míč a získat ho co nejrychleji zpět. Znám Xaviho velmi dobře a jsem si jistý, že se bude snažit o to samé jako my – mít míč a co nejrychleji ho získat zpět.
O očekávání od Arsenalu v této sezóně:
GJ: To očekávání jsme vytvořili my. Měli jsme skvělou sezónu. Bohužel jsme nevyhráli Premier League, což byl náš hlavní cíl, ale alespoň jsme se tam dostali a bojovali jsme s jedním z, ne-li nejlepším týmem na světě. Bojovali jsme až do konce, takže si myslím, že to bude stejné i teď. Teď si myslím, že nám lidé více věří, protože práce, kterou jsme na hřišti v loňském roce odvedli, byla špičková. Pak je zřejmé, že všichni zde chtějí pokračovat a zvyšovat úroveň.
O jeho zranění: 
GJ: Jo, ve srovnání s mým zraněním nohy v roce 2017 je to jiné. Je to moje první zranění kolene a doufám, že i poslední. Teď trpím trochu víc než se zraněním nohy. Bylo to těžké období, ale tvrdě pracuji, abych se dostal do kondice a vrátil se silný.
O tom, zda se cítí jako jiný člověk:
GJ: Jo, určitě. Chci pomáhat. Chci pracovat, chci se učit od trenéra a také od hráčů.
O tom, zda je Kieran Tierney součástí plánů:
MA: Ano, je v našich plánech a jak jste řekl, v sobotu se mu dařilo opravdu dobře. A není to poprvé, pokaždé, kdy hrál během přípravy, byl opravdu skvělý. Proto chceme v týmu vytvořit konkurenci, zvýšit úroveň každého jednotlivce a to bude obrovský přínos pro tým, aby se dostal na vyšší úroveň.
O vítězství Emile Smith Rowe s Anglií do 21 let:
MA: Všichni jsme byli opravdu šťastní, protože víme, že pro něj to byla těžká sezóna. Měl spoustu obtíží, které musel překonat. Měl možnost hrát za Anglii a věnoval mnoho úsilí tomu, aby se dostal na turnaj v té nejlepší kondici. Všichni jsme byli velmi šťastní, že jsme ho viděli zdvihnout tu trofej. Je vidět, že předvádí něco jiného – jeho energii, způsob, jakým se k nám vrátil. Je v opravdu dobré formě a je skvělé ho vidět zpátky s námi.
O tom, že jste v týmu jeden z leaderů:
GJ: Myslím si, že se nic nezměnilo. Jsem typ kapitána, který moc nemluví, ale ukazuji to svými činy. Běhám, bojuji, chci vyhrávat. Do své hry vkládám hodně emocí. Samozřejmě vždycky se snažím pomáhat mladým hráčům. Stále jsem mladý, ale myslím si, že mě tady všichni vnímají jako zkušeného hráče. Chci proto pomáhat všem svými činy i slovy.
O tom, jestli má nějaký cíl:
GJ: Po celý život mám pouze jediný cíl - na konci chci oslavovat společně s celým týmem titul. Vítězství v soutěžích je mým hlavním cílem. Samozřejmě chci vstřelit víc gólů, protože si myslím, že to nám pomůže dosáhnout toho cíle. Ale nevadí mi to, chci sice skórovat více, ale hlavním cílem je pro mě vítězství v soutěžích.
O tom, zda má Arsenal dynamiku:
GJ: Když se na to podívám zvenčí, myslím si, že Arsenal začal svou cestu už před několika lety a teď se ta práce vyplácí. Samozřejmě, přicházejí k nám další hráči, aby nám pomohli, ale stále máme také spoustu kvalitních hráčů. Tyto nové hráče vnímám jako pomoc pro nás a myslím si, že to je pro trenéra velmi dobrý problém.
Ohledně toho, zda je rozdíl mezi Arsenalem a Man City nyní mnohem menší než před rokem:
GJ: I předtím jsem měl pocit, že ten rozdíl nebyl tak velký. Samozřejmě, oni spolu hrají již několik let, a to udělalo rozdíl. Vyhrávají už několik let a to také udělalo rozdíl. Ale od prvního dne, kdy jsem sem přišel, jsem věřil, že můžeme klást odpor a vyhrát. Bohužel jsme nevyhráli [minulou sezónu], ale myslím si, že určitě vyhrajeme.
O tom, kde se v minulé sezóně stala chyba:
GJ: No, to je těžké říct. Ale věřím, že někdy na konci minulé sezóny jsme byli jako tým trochu nervózní. Oni nebyli nervózní, protože normálně vyhrávají, a to dělalo rozdíl. Myslím si, že letos máme víc zkušeností a bude to jiné.
O tom, zda má tým nyní více zkušeností:
MA: Ano, myslím si, že když mluví o té nervozitě, nejistotě nebo nejistotě v určitých okamžicích, souvisí to s mnoha klíčovými momenty, které se staly, zejména kvůli třem remízám, které jsme měli za sebou. To vytvořilo určitou pochybnost o našich schopnostech, protože jsme potom měli větší naléhavost vyhrát. Myslím si, že to dalo City velkou výhodu, ze které mohli budovat momentum. Jedna věc skutečně ovlivnila druhou a myslím si, že to mělo opravdu důležitý vliv na výsledek soutěže.
K rozhodnutí o zástupci kapitána:
MA: Potřebujeme trochu více času, abychom si byli jisti, že kádr je kompletní, role jsou jasné a když učiníme jedno rozhodnutí, bude to konečné rozhodnutí. Pokud to uděláme příliš brzy, možná budeme muset rozhodnutí změnit, protože trh je opravdu nepředvídatelný a to já nechci udělat.
O tom, zda je záloha dostatečně fyzicky zdatná:
MA: Musíme také najít správnou rovnováhu, ale před rokem Granit nemohl hrát jako útočící záložník. Zkusme se tedy pustit do práce. Poprvé jsme hráli se čtyřmi hráči ve středu hřiště a tři z nich nikdy předtím za nás nehráli. Což znamená, že tři ze čtyř nikdy spolu nehráli. Takže, klid! Den za dnem, děláme správné věci, dáváme lidem příležitost, aby se usadili a zvykli si na správné věci a bude to v pořádku. Použil jsi slovo "fyzický". Takže, kdybych srovnával Granita a Kaie a zeptal se tě, kdo je fyzicky silnější, co bys řekl? Kai měří metr devadesát jedna, takže záleží na tom, co si představuješ pod fyzickou silou. Fyzickou silou je také běh, doplňování útočníků, odebrání míče. Záleží na situaci. Takže se přizpůsobíme kvalitám, které máme, to je jisté. A dobrá věc je, že máme také možnosti. Když máme zápas, který je fyzicky náročnější, můžeme být také velmi fyzicky silní. Máme správné možnosti.
O motivaci a hladu v této sezóně:
MA: Je to pravda a také si myslím, že existuje víra, že jsme jako tým hodně dospěli. Je tu ta víra kolem hráčů, že jsme schopni zvýšit úroveň naší hry, dostat své možnosti na vyšší úroveň a připravit se na velmi náročnou a slibnou sezónu, která nás čeká.