Naši hráči v reprezentacích

Alex Iwobi odehrál v sobotu plných 90 minut za Nigérii na Poháru afrických národů. Jeho tým dokázal porazit Burundi 1-0, Alex nastoupil na levém křídle. Nigérie odehraje další utkání ve středu proti Guinee, zatímco Egypt Mohameda Elnenyho bude čelit Demokratické republice Kongo.

V sobotu musel Krystian Bielik zkousnout porážku 5-0 svého týmu proti Španělsku. Poláci se tak trochu nešťastně poroučí z turnaje ME do 21 let navzdory dvěma úvodním výhrám ze tří zápasů.

V pondělí se ke slovu konečně dostal Reiss Nelson, který odehrál celý zápas za anglickou jedenadvacítku proti Chorvatsku poté, co zůstal v prvních dvou utkáních nevyužitým náhradníkem. Již v desáté minutě byl faulován v pokutovém území a nařízenou penaltu sám chladnokrevně proměnil. Konečná remíza 3-3 však nic nezměnila na vyřazení Anglie, jejíž osud byl zpečetěn již před tímto kláním po dvou předchozích porážkách.

Ve skupině C odehrál celý zápas Matteo Guendouzi, který navázal na své stručné představení z lavičky v předchozím zápase proti Chorvatsku. Francie čelila Rumunsku a po bezbrankové remíze oba týmy postupují do semifinále. Zápas musel být lahůdkou pro milovníky defenzivního fotbalu, jelikož ani jednomu mužstvu se nepodařilo vystřelit na bránu. Francii nyní čeká tento čtvrtek Španělsko.

Lucas Torreira zůstal nevyužitým náhradníkem v zápase jeho Uruguaye proti Čile, kdy jedinou branku zápasu vstřelil jeho kumpán Edinson Cavani. Torreira, který v předchozím utkání proti Japonsku nastoupil od začátku, bude mít možnost zahrát si tuto sobotu čtvrtfinále proti Peru.