Nasri: Wengerball mě naprosto uchvátil

Samir Nasri prohlásil, že hlavní důvod, proč si vybral jako svoje další působiště právě Arsenal, je styl fotbalu, který se svými fotbalisty praktikuje Arsene Wenger.

Francouzský internacionál tvrdí, že styl hry Arsenalu, roztomile přezdívaný Wengerball, je překrásný, a že právě proto se nemůže dočkat svého debutu v dresu Kanonýrů.

 

 

Nasri v rozhovoru s francouzským magazínem L’Equipe prohlásil: „Miluji fotbal, jsem vášnivý, a styl hry Arsenalu mě naprosto uchvátil.

 

Všechny jejich zápasy, které jsem v loňské sezóně měl možnost sledovat, jsem si náramně užil. Jejich styl hry je podle mě přesně to, jak by ten nejhezčí fotbal měl vypadat.

 

Když se podíváte na náročnost fotbalu v Anglii, pochopíte, že se musím ještě hodně zlepšit po fyzické stránce a v hlavičkování.

 

Arsenal upřednostňuje systém 4-4-2. Už jsem měl rozhovor s Arsene Wengerem, a dohodli jsme se spolu, že budu nastupovat na křídle, protože tam hrají jejich playmakeři, kteří jsou skvěle podporováni krajními beky.“

 

Ale 21-letý hráč se teď nachází takříkajíc v “kulturním šoku“ , protože poprvé na delší dobu opustí rodnou Francii, a proto požádal Arsenal o pomoc.

 

„Ano, požádal jsem klub o někoho, kdo by mi mohl doma vařit a uklízet, protože nejsem zvyklý na to, být samostatný. Až doteď jsem žil se svými rodiči.“

 

/arsenal-mania/