Návrat Rosického v severolondýnském derby?

 

Příští týden, v zápase rezervy Arsenalu proti londýnskému rivalovi Tottenhamu, by se Tomáš Rosický mohl dočkat svého dlouho očekávanému návratu na trávník.

 

Tomáš je mimo hru už od ledna 2008. Zdá se ale, že jeho problémy s podkolení šlachou konečně ustoupily a jeho comeback se opravdu blíží.

 

Tomáš v rozhovoru pro Arsenal TV řekl, že se strašně těší na to, až bude opět hrát.

 

Rosický měl původně nastoupit už minulý týden k zápasu proti Chelsea, ale lehké zranění třísel ho ještě do tohoto zápasu nepustilo. Tomáš si ale stále udržuje naději, že by mohl za první tým nastoupit ještě před koncem sezóny.

 

Rezerva Arsenalu hostí na Underhillu Tottenham ve čtvrtek 9. Dubna. Oba soupeři si tento zápas zopakují o týden později, kdy ale Arsenal zajíždí na hřiště soupeře.

 

Očekává se, že by se měl Tomáš představit v jednom z těchto zápasů a pokud ne, tak by se místo toho uspořádalo přátelské utkání na tréninkovém hřišti.

 

Tuto sezónu už se v rezervě několik hráčů A-týmu představilo. Nejsledovanější byl comeback chorvatského útočníka Eduarda po devítiměsíčním zranění. Dále to byli hráči jako Mikael Silvestre, Aaron Ramsey a stejně tak mladí hráči, Jack Wilshere, Amaury Bischoff, Kieran Gibbs nebo Vito Mannone.

 

Na své osobní webové stránce Tomáš pochválil anglickou ligu rezerv. Na své stránce řekl: “Arsene Wenger rozhodne o tom, kdy odehraji zápas za rezervu. V Anglii mají rezervní týmy svou vlastní soutěž, která přitahuje spousty diváků. Ti vytvářejí opravdu skvělou atmosféru.“

 

arsenalyouth.wordpress.com