Něco málo z tiskové konference

Arséne Wenger před duely s Monacem prohlašuje, že ve vyřazovací části Ligy Mistrů je rozhodující každá minuta.

,,Netuším, zda jsme favorité či ne, pro mě je to 50:50. Pokaždé je to rozdíl jediné branky. Vypadnete kvůli jedinému gólu, postoupíte díky jedinému gólu, což znamená, že musíte pracovat velice tvrdě.“

,,V uplynulých čtyřech letech jsme dvakrát narazili na vítěze Ligy Mistrů v daném ročníku. Poučili jsme se z toho, že buď rozhodlo pravidlo o venkovním gólu nebo pouze jediný gól. To ukazuje, že každá jednotlivá minuta v těchto utkáních bude absolutně masivně důležitá. „

,,V posledních čtyřech letech jsme vždy skončili frustrovaní, protože třikrát jsme doma obdrželi branku v úvodních třiceti minutách. Ten gól nás vyřadil. Bylo to velice těsné. Poučili jsme se z toho a ve středu to můžeme ukázat.“

Wenger též promluvil o začátcích své trenérské kariéry v Monacu, kde působil sedm let, během kterých získal i své první trofeje.

,,Jednalo se o začátek mé kariéry a netušil jsem, jak dlouho budu pobývat na daném místě. Byla to má první šance pracovat ve velkém klubu. Byl jsem velice mladý a za tu šanci jste vždy vděční.“

,,Je to zajímavé. Jsem šťastný, že Monaco je zpátky mezi nejlepšími, ale 18 let jsem manažerem Arsenalu a soustředím se pouze na to, abychom se probojovali do čtvrtfinále přes kvalitní celek.“

,,Monaco prvně investovalo mnoho peněz do týmu, protože pobývali ve druhé lize. Poté postoupili a kvalifikovali se do Ligy Mistrů.“

,,Nyní jsou v druhé fázi procesu. Tedy že více respektují finanční pravidla a jejich strategie je více založena na mladých hráčích.“

,,Monaco v základní skupině získalo 11 bodů, vstřelilo čtyři branky, inkasovalo pouze jedinou, což ukazuje, že brání velice kvalitně. Zajisté se budou o to pokoušet i v zápase s námi. Monaco má též velice dobré brejky, rychlý přechod a přesně tohle od nich očekáváme.“