Nechtěl, abych odešel, vyjádřil se Alexis ohledně Wengera

Alexis Sánchez v lednu po velkých spekulacích odešel z Arsenalu do Manchesteru United, být tomu tak však nemuselo. Arséne Wenger se ho v klubu podle jeho slov snažil udržet, Alexis ovšem mimo jiné chtěl být prvním hráčem Chile, který za slavný celek nastoupí.

Francouzský trenér se pokoušel, co to jen šlo. „Jsi nejlepší hráč v našem týmu,“ měl Wenger povídat Alexisovi, když bývalý hráč Barcelony či Udinese odcházel od Gunners. V nedávném rozhovoru pro média v Chile uvedl, jak byl dlouholetý manažer Arsenalu neoblomný.

„Byl ke mně velmi laskavý a nechtěl mě nechat jít,“ popisuje Sanchez záležitost s odstupem času. „Říkal mi: „Chci s tebou podepsat novou smlouvu, protože jsi nejlepší hráč v našem týmu,“ pokračoval.

„Osobně jsem však chtěl dále růst jako hráč, a také se jako Chilan dostat do Manchesteru United, protože je to obecně těžké.“

„Žádný fotbalista od nás tu nehrál. Arséne to nakonec pochopil. Rozešli jsme se v dobrém a popřál mi hodně štěstí. Nebyl tam žádný problém,“ dodal Alexis.

Tags:

Komentáře

    • herman (karma: 97) #1

     Jak city, tak i United mají ty nejvyšší ambice. Dokazují to každé přestupové období. To, že výkonnost United letos nebyla úplně stabilní je jen otázka času. Navíc city nám nedokázali nabídnout to co United, tedy přímou náhradu. Těžko by jsme sháněli někoho jiného, za částku kterou by jsme dostali. Za přestupem k United stáli cíle Arsenalu.

    • Acquanni (karma: 501) #1

     City odstoupilo, protože nechtělo za hráče s 6m smlouvou platit dost peněz a neměli ani zájem o výměnu, aspoň co já vím. Jinak těch 400k/w co má údajně v Utd je podle mě prostě kachna a nikdy to nepotvrdil pořádný zdroj. Ani Mourinho není tak blbý, tohle by rozházelo kabinu jak svině. Jinak United má pořád vyšší ambice než my, nebojí se vyhodit trenéra ve snaze dostat klub zpátky na vrchol, majitel investuje obrovské množství peněz. „Nový“ United si ještě tolik nesedl, ale nikdo nemůže říct, že hlavní představitelé klubu nemají ambice..

     • Gunner_Pav (karma: 10207) #1

      Vzhledem k tomu, kolik mel v Uckach Ibrahimovic, si myslim, ze suma, ktera se zminuje u Alexise, je hodne blizko reality. Protoze i kdyz byl Ibrahimovic overeny strelec, tak Alexis je v lepsim veku a navic prokazal uz v PL, ze goly davat umi. Nemluve o tom, ze za ten rok a pul sly platy zase nahoru. V kabine Ucek to asi moc dobreho nedela, ale kazdy tym a kazdy hrac je sveho stesti strujcem.
      Ono ostatne se trochu obavam, ze u nas v kabine taky nedela uplnou dobrotu nova Mesutova smlouva a hlavne nam to hrozne ztizilo vyjednavani s Jackem a Aaronem, protoze oni logicky nebudou chtit brat tretinu Mesutova platu. Specialne kdyz Mesutovi vykony jsou obcas celkem nevyrovnane. Dlouhodobe je jeho prinos jasny a jeho kvalita nezpochybnitelna, ale o hrace s takovym platem bych ocekaval dominatni vykon v kazdem zapase a to u Mesuta obcas chybi.

      |
 1. Bangbang (karma: 1436) #1

  já nevím… jsme klub s ambicemi nebo nejsme… když se podívám, kolik jsme mu nabízeli, abychom ho udrželi – našeho nejlepšího hráče, kolik jsme dali ozilovi, za kolik jsme přivedli AL9 a PEA14… že tým posílil i v back ofisu (mislintat, sanlehi, či jak se to všechno píše apod…). já si nemyslím, že jsme klub bez ambicí. co je ale nezpochybnitelné, nedaří se nám ty ambice z různých příčin naplňovat… jdeme určitou cestou, které je nebo možná není správná. třeba je potřeba udělat změny, abychom našli tu cestu, která povede k naplnění našich ambicí… mně nevadí, že každý rok vyhlašujeme útok na titul… je to povinnost pro tým s takovou tradicí jako má arsenal a věřím, že tomu odpovídají i ambice lidí v arsenalu… nejsme tým, kterému by měl stačil postup do EL… kdyby AS7 odešel do city, řekla bych si, šel za prachama a vybral si snazší cestu k trofejím, ale on šel do manu za ještě většíma prachama a nejistou cestou k trofejím… je to opravdu hlavně o těch ambicích???? manu po AF není manu za AF… ale byla to jeho volba a jeho rozhodnutí a my žijeme arsenal po AS7… a upřímně, Alexis mi nechybí, chybí mi OG12, postrádám TW14, nebyli to nejlepší hráči arsenalu, byli to jen hráči arsenalu….

 2. jakub (karma: 11034) #1

  Mě třeba nejvíc mrzí Kieran, asi sestoupí a on to není špatnej fotbalista, Přál bych mu klidnej střed tabulky a pohodovou kariéru. A Alexis, ty peníze co dostal v Manchesteru jsou neskutečný. Pokud budou v létě zase nakupovat a zase přeplácet hráče, jen dobře, ať si tam naberou co nejvíc hráčů, které si nikdo nebude moct dovolit. Jediná věc co mě mrzí, že jsme nevyměnili Martiala, chtěl bych ho vidět hrát pod Wengerem

 3. smeta (karma: 197) #1

  Koukal jsem ještě na odkaz co je přiložený v článku a píše se tam zhruba to, že se Alexis ještě vzpamatovává z vyřazení ze světového šampionátu po prohře 0:3 s Brazílií, píše se tam, že když po turnaji přijel do Londýna, tak chtěl být pouze sám se psy, tak asi i částečně proto hrát ze začátku sezóny nic moc, ale to už je teď fuk.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.