Nedělní aktuality a spekulace

Tak nám začalo transferové okno….

a zdá se, že klid před dnešním dnem nebyl způsoben nedostatkem fantazie či kýblů na straně novinářů, ale pouho pouze soustředěním na první den právě začínající dvouměsíční tortury fanouška The Gunners.

Daily Mirror přináší zprávu, že Jack Wislhere vynechá úvod sezóny a přinejmenším dva kvalifikační zápasy Mistrovství světa 2014 a v plné síle by se nám měl představit až začátkem září. Snad to není signál obnovení zranění, ale rozumu v Colney, aby Jack přípravu po tak dlouhém zranění nepřepálil.

Není to ale jediná informace, která se negativně týká začátku naší sezóny. Stuart Pearce, známý to Citizenský srdcař, se rozhodl nabourat naši ligovou sestavu nominací na nic neříkající a z mého pohledu podřadný fotbalový turnaj na LOH. Podle serveru goal.com má vedle Aarona a Kierana reprezentovat Británii i Henri Lansbury. Další kanonýři už pak nastoupí za jiné země a ruku na srdce, vyjma Ryo Miyaichiho už v době konání turnaje asi nebudou zaměstnanci našeho klubu (Djourou a Park).

Do Londýna má přijet Adalberto Baptista, už to samo je pěkná bomba, aby se dostala na portál skysports, ne? Zavítat má dokonce na Ashburton Grove a přivést návrh řešení od brazilského klubu Sao Paulo ve věci prodloužení hostování Denilsona. Varianta finančně výhodného hostování se Brazilcům evidentně zalíbila a tak to chtějí se záložníkem zkusit dále. Jiného názoru je ale Arsenal, který určil pravidla pro přestup včetně odstupného, v opačném případě chce Denilsona zpět. A tak se zdá, že se nám navrátí ztracený syn, pochybuji totiž, že by se nám podařilo ho po roce uklizení do Brazílie prodat.

Olivier Giroud si podle serveru Bleacherreport.com nepřeje odchod Robina van Persie. Je sice tak jako RvP levonohý fotbalista, přesto si myslí, že by mohli hrát spolu. Odchod Robina si nepřejí fanoušci, vedení klubu, hráči, tak teď už zbývá jen znát názor samotného krále ligových střelců. Ten si užívá na dovolené, sleduje agenturní zprávy a čeká zřejmě na zprávu od agenta, kdo za něj nabídl nejvíc a kde dostane nejvyšší plat. Jinak si jeho mlčení ani neumím vysvětlit. Navíc se zdá, že po odpadnutí Juventusu, mlčení z Pyrenejí a žádné odezvě na jeden novinářský nástřel jménem PSG je jediným, kdo by snad teoreticky mohl splnit hráčova očekávání a přebít nabídku Arsenalu ….. aplaus, bingo, je to skutečně pouze Manchester City s nabídkou 20 miliónů liber. Upřímně, nevím, co by tam Robin vedle Balotelliho, Silvy, Tevéze,  Džeka dělal, ale to prostě musíme ponechat jen jeho hlavě. Třeba mu to na lávce za ty prachy bude stát a třeba půjde za rok někam hostovat. Tragikomická mi v této souvislosti pak přišla informace dailymailu, tedy pokud je pravdivá, že budoucnost Robina u Citizens závisí od rozhodnutí Spuds a Adebayora. Pokud Ade bude souhlasit se snížením svého platu (nyní 170 tisíc týdně) a přestoupí ke slepicím, bude místo na soupisce Manciniho panoptika pro Holanďana volné. Džekův přestup do Bayernu zdá se padl a tak se čeká na Adebayora. Nezávidím ti rozhodování, Robine, pokud je na tom byť jen zrnko pravdy, mrkni se do zrcadla, jak si dopadl. Co třeba hrdost, kapitáne…

Yann M’Vila nepodal po střídání v zápase se Španělskem ruku trenérovi, měl by být potrestán a proto ho Arsenal nekoupí. Takovou zprávu Mirroru snad ani nemá cenu komentovat, natož číst. Příště se asi dozvíme, že Yann nepustil někoho na jeho sedačku v autobusu a bude vyhozen z repre…

Nedávno to byl Galatasaray, nyní nějaký klub z Itálie, takže se domluvíme, že až bude stran AA23 v tisku něco seriózního, budeme o tom tady psát. Jinak to opravdu nemá cenu.

Arseblog.com přináší informaci, že naše vedení pošilhává po brankáři Palerma, Emiliano Vivianovi. Post brankáře se zdál být u nás v klidu, ale po odchodu Almunii a při nechuti Fabianského a Mannoneho trvale zahřívat lavičku se zdá být výběr náhradníka k Wojciechovi letní prioritou. Vivianovi je ale 26 let, jeho cena je kolem 10 miliónů euro, a pokud by přišel, to by nebyl nákup na lavičku. Že by konec polské etapy v brance The Gunners?

Andre Villas-Boasovi se nepodařilo zlikvidovat Chelsea, tak mu budeme společně držet palce, aby smazal z mapy To..enham. A zdá se, že začíná dobře, u platů vyhlédnutých posil, soudíc alespoň podle serveru Express.co.uk. Ten, hoden své pověsti totálního bulváru, přichází s informací, že Boas chce ke Spuds přivést Theo Walcotta, kterému podle jiných zpráv se zdá málo 85 tisíc týdně u Arsenalu. Tuto zcela věrohodnou informaci snad ani nemá cenu vyvracet. Levymu se vše bortí pod rukama, Line se rozpadá, nová v nedohlednu, Luka Modrič zdrhá až se mu kouří za patama, spekuluje se o odchodu Vaarta (to vše kvůli absenci penízků z Ligy Mistrů), klub nemá mrzkých 170 tisíc týdně na plat hvězdného Adebayora a bude se podle Expressu zřejmě přebíjet s Chelsea a námi o Walcotta. Skutečně smělá konstrukce.

A to je dnes jenom neděle, chraň nás bůh před pondělkem.

Chillax

Patrick

/různé zdroje/