Nejlepší roky má teprve před sebou, tvrdí Wenger o Elnenym

V pondělí Arsenal na oficiálních stránkách oznámil podpis nové smlouvy s Mohamedem Elnenym. Egyptský záložník v uplynulých zápasech odehrál skvělé duely a nejen kvůli nim se Arséne Wenger domnívá, že výkony pětadvacetiletého hráče půjdou ještě nahoru.

V předsezónní přípravě bývalý hráč Basileje poprvé začal nastupovat také na stoperském postu, kde se při systému se třemi obránci uplatňoval v průběhu sezóny.

„Měl ji skutečně vydařenou,“ prohlásil Wenger. „Odvedl obrovské množství práce a nyní z toho náležitě těží. Nelze se tedy divit, že nyní je tam, kde je,“ pokračoval Francouz.

„Když budeme hrát se třemi stopery, tak ho budu využívat na pozici středního obránce, ale také v záloze. Jedná se o fantastického týmového hráče,“ poznamenal na adresu fotbalisty, který do klubu přišel v lednu 2016.

„Zabralo mu nějaký čas se adaptovat na intenzitu zápasů a zpočátku nebyl na Premier League dostatečně agresivní. Do své hry tento prvek ovšem již přidal.“

„Lidé zapomínají na to, že Elnenymu je stále pětadvacet. Není mu třicet – je to tak pořád mladý hráč a nejlepší roky má teprve před sebou,“ zakončil Wenger.

/arsenal.com/