Newcastle – Arsenal

Newcastle XI: Dúbravka; Targett, Burn, Schar, Krafth; Joelinton, Guimaraes, Longsraff; Saint-Maximin, Wilson, Almiron

Arsenal XI: Ramsdale; Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares; Elneny, Xhaka; Saka, Odegaard, Smith Rowe; Nketiah.

Komentáře

 1. dady (karma: 160) #1

  Uvědomte si, že za 2,5 roku utratil Arteta přes 200 mega, drtivá většina mančaftu je jeho a vy si myslíte, že dostane další prachy na šest až sedm hráčů? Hlavní chybou bylo, že se mu prodloužila smlouva, to mi hlava nebere. Rovněž se připojuji k názoru, že EL není při Artetově stylu odehraji si to se svýma třinácti hráčema, zrovna výhrou. Tuhle kombinaci čtvrtek a neděle tohle mužstvo prostě nedá.

 2. Leon (karma: 349) #1

  Instantní doba, instantní fotbal, instantní fans. Slabost se netoleruje. Kontext není podstatný. Vyvoj není podstatný. Podstatny je jenom okamžitý výsledek. Pohled na zdejší diskusi je opět o dost smutnejsi než prohra na St. James park, kde se letos podarilo vyhrát jen Liverpoolu. Průměrný věk hráčů Arsenalu 25,6 let – suverénně nejmladsi kádr PL. Navíc seniorni hráči Laca, Elneny, Auba, Soares, Xhaka nejsou/nebyli zrovna hráči, kteří by ten mancaft uměli podržet ve srabu. Katastrofální začátek sezóny s neúplným kadrem. 3 zapasy, 0 bodov, skóre 0:9. Partey, klíčový muž středu zálohy (celého týmu) nehrál půl sezóny. Tierney, klíčovy hráč obrany, nehrál půl sezóny. Presto ten mancaft dokazal nasbírat dostatek bodů v nejnáročnější lize na světě, na to aby skončil nejhůře pátý, po dvou letech na osmém místě. Kdo ten progres nevidí, je slepý. Kdo by si ho představoval mnohem rychlejsi, je naivní. Přeci jen tohle je Premier league, kde je konkurence každým rokem silnější a stejen tak to bude i v sezóně příští. Mimochodem, nikdy není psáno, že se Slepice neposerou v Norwichi, kteří hrají posledni zapsat v PL a třeba se hecnou před vlastními fans, a my po dvou prohrach rozsekame doma Everton a pošleme do Champions(hip) league sebe i je. 😉

  • bflmpsvz (karma: 3399) #1

   Mohl by si rozvést, jak hraje na náhodu? Co tím konkrétně myslíš? To myslíš, že ten tým vůbec netrénuje? Že jim řekne – tak si nějak užijte fotbal (což je mimochodem to, co říkal prý před zápasem často AW a jeho styl fotbalu byl právě mnohem rozvolněnější než Artetův, který je „control freak“). Náhoda bude vždy součástí života a sportu obzvláště. Ale náhodnost mi teda přijde jako opak Artetova stylu.

  • h3nZZ (karma: 820) #1

   Předloni 8. místo – 56 bodů, loňská sezona 8. místo – 61 bodů, letos nejhůř 5. místo – 66 bodů a ještě jedno kolo před námi. V sezoně, kde odešel v půlce sezony kapitán, nejlépe placený hráč a střelec, na kterého se spoléhalo a zůstala po něm velká díra v útoku. Sezona kdy nás decimovala zranění, covid, rozhodčí, hráli jsme s nejmladším týmem v lize. I přesto jsme zase udělali minimálně o 5 bodů víc než předchozí sezonu. Za poslední dva, tři roky začali z týmu postupně mizet hráči, kteří ze sebe nevydali pro tým a fanoušky všechno, po letech přestala být naše obrana pro smích, na Emirates se výrazně oteplilo (myslím tím atmosféru, která je leta poměrně chladná), začali jsme stavět na mladých hráčích a kromě jednoho zápasu s Citizens, na začátku sezony kde jsme neměli tým, jsme neudělali ostudu v zápasech s týmy big six. Ano, tým bohužel selhal v některých “jednodušších” zápasech, ale je to PL, že. Jednoduchý zápasy neexistujou. Jestli tomu říkáš náhoda a nevidíš žádnej pokrok, tak už ti nic nepomůže. Asi bys nadával i kdybychom tu PL vyhráli. Ale uvědom si, v jaký hrajeme lize, kolik peněz mají některé týmy okolo nás a v jaký situaci jsme posledních +- 10 let. Haters gonna hate. Jasně, Arteta neni dokonalej, ale má respekt hráčů, lidí okolo klubu, lidí, kteří s ním pracovali a není to bezdůvodně. Ale bude se ještě zlepšovat, stejně jako ta mladá generace, která sbírá zkušenosti a sehrává se. To jak byl klub rozloženej zevnitř, nejen kádr, kde bylo spoustu “deadwoodu”, to se nedá napravit okamžitě. Ale fanouškům okamžitýho úspěchu se nezavděčíš. Jednak se ještě může stát zázrak a i kdyby ne, věřím, že příští sezónu budeme zase o něco silnější.

   • h3nZZ (karma: 820) #1

    Dnešní zápas jsem bohužel viděl jen po očku, takže nemůžu soudit, ale obecně bych řekl, že tuhle sezonu dost vyrostl. Já jsem ho nemohl vystát už od dob jeho prvních zkratů, ale objektivně musím říct, že letos byl solidní. Škoda, že se zranil Thomas a Granit tak neměl moc parťáka – Eleneny měl sice slušný zápasy proti Chelsea a ManU, ale jinak je to pořád takový to neslaný nemastný. Je to dříč, ale spíš právě hráč na silnější zápasy, kde hraje pořád tu svou jistotu, ale proti týmům jako straky apod. potřebujeme někoho, kdo tu zálohu potáhne. Na Granitovi bych tu zálohu příští sezonu nestavěl, ale v přípdě Thomasovy nepřítomnosti (což je bohužel často), nebo na rotaci do EL, se bude hodit a určitě bych se ho nezbavoval. Sám se divim, že to říkám, ale je to tak ?

 3. bflmpsvz (karma: 3399) #1

  Množí se tu výtky, že Arteta utratil přes 200 mega, prismatem této sumy je posuzován, když je to teda “plně jeho tým”. Tohle není FIFA22 V akvizici týmu nerozhoduje jenom MA! Teprve od posledního přestupáku má mnohem větší pravomoce (i tak rozhodně nejsou neomezené)… Navíc 240 mega – píšete jako by měl předtím Arsenal mančaft na TOP4 a LM a k tomu dostal ty peníze navrch. Ten tým byl v postupném rozkladu, naprosto nevyvážený, neprodejní hráči s přemrštěnými platy s podměrečnou výkonností, hromada deadwoodu… (Ozil, Kola, Mustafi, Chambers, Sokratis, Miky… ostatně i Bellerín, ač jej mám rád…), nebo dobří či vynikající hráči, kteří se nehodili do PL (Torreira) nebo stylu hry (Auba, Pepé). Samozřejmě byly i špatné akvizice (Willian, Marí, Rúnarrson a stale nám zbyl Cedric – to byly všechno low-cost varianty v sezoně, kdy MA neměl vůbec typologicky hráče, které by potřeboval, a zároveň jsme neměli na to, abychom zaplatili potřebnou kvalitu. Ale eidam třicítka nebude nikdy chutnat jako 36 měsíční parmezán…

  Nějakých 230/240 mega v dnešních cenách není moc, když za ně máme skvělé, mladé hráče jako Gabriel, White, Odegaard, Tomiyasu (všichni nás prostě posunuli na jiný level). Transformace není hotová, ale tohle všechno jsou hráči, kteří už teď mají určitě vyšší hodnotu, než za kterou byli koupeni (snad kromě English Premium – Whitea). Partey nás tuto sezonu ve středu pole taky posunul na jiný level, ale bohužel kvůli zranění odehrál snad jen polovinu zápasů, to je prostě obrovská smůla.

  Dnešek byl propadák, taky hlavně ty tři prohry v řadě, které měly být 6-9 bodů. Ale když beru sezonu jako celek, k LM chybělo fakt malilinko a Slepice se tam doslova (fakt doslova) prohaluzili a pro-divovali… (fotbalový odpad).

  Byly etapy, kdy jsme hráli párádně. Bohužel nás hodně oslabila situace na hrotu (ani Auba, Laca nebo Nketiah nejsou ideal) a zranění – Partey, Tierney a Tomiyasu naráz byli game-changer. Na zranění se moc vymlouvat nemá smysl – a často to posiluje kritiku, proč jsme nerozšířili kádr. Ale já doufám, že jsme se poučili – nedává smysl lacině záplatovat – to se v posledních letech vždy otočilo proti nám…

  Máme nejmladší tým v lize, a to je jen průměr. Ale my na těch hráčích fakt stavíme. Teď – na konci sezony – má Martinelli a Saka 20, Smith-Rowe 21, Nketiah 22, Odegaard, Tomiyasu 23, Tierney, Gabriel, White, Ramsdale 24… Když odložím zklamání (nebo nasrání) z konečného neúspěchu, nelze to považovat prostě za totální fail. Není to bez problémů. Ale nevidět v tom výrazný posun je fakt slepota.

  • killerhammer (karma: 4475) #1

   Píšeš naozaj analyticky a správne konštatovania.
   Len je tu otázka, že kto z nás to ešte vydrží ďalšie 2-3 roky, kým sa tento team dostane na vrchol výkonnosti fyzickej ale hlavne psychickej (keď chalani budú mať okolo 25 rokov).
   Celý problém je podľa mňa ten, že keď sa pozrieš na konkurenciu, napr. Liverpool urobil výmenu kádra za 2 roky a postavil ju na skúsených hráčoch. Výsledky majú. Chelsea to takto robí skoro každé 2 roky.
   A takisto teamy pod nami nakupujú hotových hráčov.
   My sme sa rozhodli ísť cestou ako Ajax, lenže v Holandskej lige to nie je problém pri tej konkurencii. S 18-ročnými hráčmi skončia jeden rok najhoršie 2-hý a potom už útočia na titul a popri tom sa snažia prekvapiť alebo očariť v LM.
   Už som to tu písal veľakrát, nemám nič zásadné proti Artetovi, len pár „maličkostí“ pri taktickom vedení zápasov a že je absolútny junior v menežovaní veľkoklubov 😉
   Skôr sa obávam o tento projekt ako o celok a či je možné ho v Anglicku v tejto konkurencii zrealizovať s úspešným výsledkom.
   Lebo ak naozaj sa neposunieme ani o rok, aj Saka si rozmyslí, či ešte s nami predĺži.
   A celý tento projekt skončí krachom – podobne ako keď Wenger vychovával novú generáciu hráčov pre anglickú repre.
   Takže verím, spolu s Tebou, nič iné mi nezostáva 😉

  • Pronger (karma: 3143) #1

   Asi jen jedno. Kdyby AW dostal podobnou částku jako MA, vypadalo by to úplně jinak. MA má enormní, vážně enormní finanční podporu, na kterou AW ani UE nemohli ani zdaleka pomýšlet.

   Ano, a tenhle tým je vážně jeho, v dnešním fotbale málokdo dostane tolik času, jako právě on.

   Thomas je zraněný už poněkolikáté a jde jen jednoznačně vidět, že nejde na něj sázet. A tak dále by se dalo pokračovat.

   Příští sezona dle mě vážně ukáže, zda MA na to má. Pool, City nepočítám, tam ani nemířím. Ale pokud se letos a ani příští rok nedostane do LM, tak něco asi už bude špatně.

   Zaprvé nebudou chodit hráči. A za druhé – Saka, Martinelli a další. Sice říkají jací jsou srdcaři a podobně, ale taky oni „stárnou“ a budou chtít hrát na jiné úrovni a v LM.

   • h3nZZ (karma: 820) #1

    Myslíš, že je to opravdu tak velká finanční podpora? Jürgen Klopp v LFC utratil za první dvě sezony skoro 400m £. To je dvakrát tolik, navíc je to 5 let zpátky – při tom jak raketově rostou ceny ve fotbale, je to možná v přepočtu třeba 3x tolik. Takže nevím nevím. Myslim, že ty peníze docela solidně rozložili a protože nemáme na to, abycom postvili tým jako Lfc nebo City za dvě sezony, mysleli na budoucnost, koupili mladý hráče, který postupně doplní, mezitím co dozrajou. Dřív jsme posílili bolavé posty třeba hráči 25-27+ let a než jsme doplnili ty ostatní posty, tak nám zase zestárli, takovej Uroboros, kterej nikdy nedožene svuj ocas a ten tým se nikdy nesešel ideálně na všech postech ? To samozřejmě neplatí obecně, je to hodně nadsazený, ale občas jsem měl takovej pocit ?

   • h3nZZ (karma: 820) #1

    Mimochodem k tomu jakou částku utratil AW za poslední 2 sezony (a pozor, vlastně sezonu a půl, respektive 3 přestupová okna – na konci sezony 2017/2018 už přišel Emery) – PEA 63,75m €, H. Mkhitaryan 34m €, K. Mavropanos 2,1 m €, A. Lacazette 53m €, S. Mustafi 41m €, L. Peréz 20m €, R. Holding 3m €, T. Asano 4m €, G. Xhaka 45m €, To máme 265 850 000 €, tzn. nějakých 232 400 000 £ podle tehdejšího kurzu. To je teda víc než dostal Arteta. A co s tím tedy AW dokázal a kolik z těch hráčů tady uspělo? AW dostal částku větší, za kratší dobu a ceny od té doby ještě o hodně vzrostly ?

    • Gunner_Pav (karma: 10546) #1

     Tohle je hodne zmanipulovana kalkulace z mnoha ruznych duvodu. Za prve UE prisel az po sezone 201/2018. Za druhe nejdrazsi hrac z tveho vyctu, PEA prisel na posledni pulrok a jeste nesmel rat v EL. Za treti zapominas na to, ze jsme v sezone 17/18 zaroven prodavali a to celkem za cca 160M EUR, tj za tuto sezonu jsme v net transfer byli v plusu

     • h3nZZ (karma: 820) #1

      Samozřejmě, neřeším teď celkový obchodování klubu a jestli jsme byli v plusu, nebo minusu. Je to výčet peněz utracených za posily. Nebo v některých případech “posily” ( Mustafi, Peréz, Mkhi). Jde mi o to, nakolik ty hráči za tolik peněz pomohli týmu, tzn. poměr cena/výkon. A ano, Emery přišel po sezoně 17/18, ale všechny tyhle přestupy jsou z posledních dvou sezon AW – 16/17 a 17/18, ve kterých byla 4 přestupová okna, přičemž v tom posledním (léto 18) už AW odcházel a žádné nákupy nedělal. Takže jak jsem říkal, jsou to defacto dohromady jen tři aktivní přestupová okna.

      |
  • h3nZZ (karma: 820) #1

   Amen, vlastně jsem se k tvojemu komentu prokousal až teď, ale koukám, že jsem o kus výš napsal něco plus minus podobnýho. Jen bych se rád vyjádřil k tý částce – jak říkáš, 200m v dnešní době fakt neni za dva roky nic moc. Jiný týmy by za to koupili třeba 1-2 hráče, ale Arteta a Edu s touhle částkou dokázali kvalitativně zlepšit tým na více postech a navíc cena těch hráčů výrazně stoupla. Takže za mě určitě úspěšný bankroll management. Jasně, našly by se chyby jako Willian, ale myslim, že se klub dostatečně poučil, navíc tohle je prostě součást fotbalu a ani ty nejlepší manažeři a sporotvní ředitelé se nevyhnou přehmatům. Navíc MA dávám k plusu to, že se s tim nesere a jako jedinej měl koule posadit Ozila a ve finále i nechat odejít Aubu, kterej už to měl na párku a nebyl asi schopnej plnit jeho taktický pokyny. A takovejch příkladů by bylo víc.

   • PolisLBC (karma: 847) #1

    Nechte už toho Williana… tehdy se to zdálo jako rozumný krok – výborná sezóna za ním, zadarmo, zvyklý na PL… to že se nechytil je věc jiná a nestal nic jeho odchod, nic nechtěl… to je jako říct, že když Real koupil Hazarda, že to byla chyba… tehdy to byl top hráč ze tam nezapadl je věc druhá… to samé se může stát s Mbappem, Haalandem a dalšími a přesto je podepsat prostě nemůže být bráno jako chyba, jen jako obchod, který se úplně nevyplatil…

 4. msturm (karma: 902) #1

  Klopp byl po dva a 3/4 sezóně 4. a taky to postupně dával dohromady. A to bylo v časech kdy byla stará TV smlouva, takže menší kluby neměli tak nadupané kádry. Taky mě mrzí, že to asi nedáme, ale ani ta mašina Liverpool nevznikla přes noc.. Kádr se buduje a občas to bolí. Já v sobotu letím do Londýna a na zápas na Emirates s Evertonem se těším. Když AW uhrál asi 14x v řadě LM bralo se to jako, že to není žádný úspěch a dnes snad už vidíme, že to úspěch byl. Zejména díky bohatnutí menších klubů to bude každý rok těžké

  • jakub (karma: 13298) #1

   To možná bude tím, že Newcastle v zimě nakoupil hráče za 100 000 000 Euro a z jednoho z nejhorších klubů ligy se jim povedlo udělat klub do první desítky. Howe tam dělá dobrou práci a ten progres je opravdu hodně vidět.
   Ale i u nás je ten progres taky hodně vidět. Zklamání z posledních několika měsíců je velké, ale jsem moc rád, že zase bojujeme o LM, i když to letos nevyjde, ten cíl je jasný, je potřeba udělat dobrou práci v létě, připravit ten tým na další sezónu, zkusit něco vyhrát a umístit se v lize.

 5. orek (karma: 15117) #1

  Tak Xhaka má s tou kritikou bohužel pravdu, hráči znovu nezvládli hrát pod tlakem. Jelikož herní plán měl být úplně jiný. Což vlastně naznačil i Arteta. Máme prostě mladý tým, ale tady někteří jen neustále na vše picuji, lidí kteří tu nekomentují, tak se tu opět schází a zas jsou největší generálové.

 6. Jkostal13 (karma: 89) #1

  Tak ono na jednu stranu máme mnohem větší šanci udělat úspěch v evropské lize, než v LM, ale hrozí, že kvalitní top hráči k nám nepůjdou, protože budou chtít hrát LM. Jediný co mě sere, že se tam budou vystavovat slepice smradlavy. Hlavně po tom jakym způsobem v uvozovkách ovládly nás vzájemný zápas. Takhle to mohlo být třeba o bod pro nás stále. Uvidíme jak dopadne prestupak. Každopádně dostat se do top 4 bude příští rok ještě těžší.

 7. Gunner 4ever (karma: 1410) #1

  Pár mých tradičně nepopulárních poznámek:

  – Už v tunelu mi Odegaard připadal, jako by se mu dělal v žaludku vřed. Ten kontrast s uvolněnýma hráčema Strak byl moc do očí bijící.
  – Jediné cojonés od nás jsem viděl od Gabriela, Xhaky a možná Elnenyho. To je žalostně málo.
  – Tomi po vleklých zdravotních lapálích celkem poloviční hráč pro mě, dost mi připadá, že se za každou cenu nechce před přípravou zranit. To je nám opět k ničemu ve chvíli, kdy my potřebujem na hřišti nechat 120 %.
  – Chybí strikeři, ale to jsme věděli všichni v lednu taky a bohužel to vypadá, že tenhle gamble nám nakonec nevyjde.

  Osobně bych taky raději slavil se vstupenkou do LM, ale EL pro mě vysloveným zklamáním nebude. Každopádně ta EL být musí, jinak fakt nevidím koho sem chceme přilákat. Příští rok focus na FA Cup, postup v Evropě co nejdál a uhrání Top 4. COYG!

 8. Kevis (karma: 427) #1

  Ve včerejším zápase bylo jasně viditelné, že Arsenal neumí hrát pod tlakem. Vždy když v poslední době o něco šlo a měli jsme to ve svých rukou, tak se prohrálo/remizovalo a v zápase se nedařilo. Přitom nám v tom minulém zápase stačila i remíza.
  Jinak Newcastle jsem doteď herně nesledoval, ale to napadání, kterým se včera prezentovali bych rád viděl v Arsenalu (Howe je za mě skvělý manažer).

  Věc, která je tu celkem často zmiňována a která nás stála neúčast v LM, bylo nedoplnění kádru v zimě. Za mě, kdybychom přivedli toho Bruna G. (celkem často se ve spekulacích objevoval), který byl mj včera skvělej, tak neprohrajeme…

 9. waldenmedis11 (karma: 531) #1

  To bolo rečí po zimnom prestupáku,že netreba posilovať ,že na čo rotácia ked nehráme europu,rychlo sme vypadli s pohárov…No a je to tu-koniec sezony,málo sa rotovalo aj ked sa hrali 2 zápasy za týždeň,pribudli zranenia a nejaké tie červené kartičky(posielam kvetiny a bonboniéry FA za nezabudnuteľné rozhodnutia proti nám) a herné odpadnutie je na svete.Bude teraz množstvo výhovoriek a alibizmu ,ale nie je to na mieste-MALI SME HRAŤ LIGU MAJSTROV DOP.Č! a pripravili sme sa o ňu hlavne jebnutými stratami s tímami ktorým o nič nešlo-soton,brighton,CRpalace,NU….aká náhoda že sme o 4.miesto prišli po predlžení zmluvy s Artetom,Auba tiež prestal podávať výkon po predlžení,aj mesut.NIKTO mi nevyhovorí že sme mohli a MALI byť 4.!..proste hanba,toto sa nemalo stať.čo bude dalej?Mikel prekvapí a spolu s Jesusom nám vyhrajú EL v budúcej sezone,v lige to bude max.7.miesto….opakujem HANBA,HANBA,HANBA,HANBA,HANBA -5 je málo !!!!!

 10. mikailo (karma: 5) #1

  neuveritelne ako si stale niektori ludia dokazu obhajovat neuspech. Arteta na to proste nema. .. je zazrak ze Arsenal dotiahol tak vysoko, pred sezonou som tipoval 7 miesto pod jeho vedenim. Natlacil do timu kopec penazi a vysledok je pohar utechy o rok. Tento pristup si mal nacvicit niekde v championship s priemernym timom a nie s Arsenalom. Kupil aj dobrych hracov ale niektore nakupy su absolutne nevhodne pre Arsenal. Stale tvrdim to co odchode Emeryho. Tymto Arsenal straca cas a peniaze, kym nepride skutocny a hlavne skuseny manazer. Nie ziak ktory si ide overit teoriu v praxi. Nie je to chyba Artetu ale vedenia Arsenalu ze taketo nieco dopustili… mal mat davno zbalene. Presne v Edieho Howa som pozeral a dufal ze pri zmene pride k nam ale prisiel Arteta. Edie za malo penazi s newcastlom urobil divy, nepotreboval na to 200 mega a 2 roky utrpenia. Neviem si uprimne predstavit ako chceme hrat europu s takymto kadrom, jedna vec uzky a druha vec chyba kvalita. Mame par top hracov ale pod nespravnym vedenim a nekvalitnymi spoluhracmi budu hrat max o UEFU. Argument ze 200 mega nie je peniaze v dnesnej dobe sa mi nezda.. aj za malo penazi sa daju kupit dobri hraci. Na to treba dobry skauting

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.