Newcastle United 0-4 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

A v dalším kole CC nás čeká???

Szczesny – 8: Začal zápas rozpačitě, kdy se nemohl rozhodnout, zda-li vyběhnout či ne, nakonec vyběhl, což bylo určitě lepší než zůstat na čáře, bohužel souboj prohrál a obrana musela zachraňovat. Chvilku na to se naopak vyznamenal a famózně konečky prstů vytáhl střelu Smitha na břevno, byl by to jinak určitě gól. Druhý poločas byl pro něj klidnější, před dalším zákrokem dle mě trochu zaváhal při rohu, ale asi jsem zhýčkán nynějším Fabianskim. Se zvyšujícím se tlakem Hradů byl Wojta v čím dál větší permanenci a začal se vyznamenávat, dobře vykryl přímý kop Taylora, na konci vychytal i Carolla a mít tolik zákroků za zápas se samozřejmě cení, zaslouží vysokou známku. Trošku by měl zapracovat na výkopech, dnes se mi nelíbily.
Eboue  – 7: Začal zprava, po chvilce se ale musel stěhovat doleva. Na obou stranách si vytvořil v prvním poločase dvě gólové příležitosti, bohužel ani jednou mu střela příliš nevyšla. Byl určitě lepší z dvojice krajních obránců, kvalitní v útočné fázi a ani dozadu neměl s Routledgem prakticky žádné problémy. Ke konci se také musel trochu více otáčet, ale nechyboval, dobrý zápas.
Djourou – 5,5: Opět nejistý. Hned ze začátku pustil protihráče do šance, ta skončila na vnější síti. Hned poté špatně odhadl míč, zahrál rukou. Plachtící míč neodehrál z první, nechal ho spadnout na zem a míče se zmocnil Ranger. V nejistém výkonu pokračoval i ve druhém poločase, kdy se nechal převálcovat Carollem a na vápně opět neodhadl míč, když ho chtěl hrát hlavou. Když už se dostal do vzduchu, vedl si výborně, tam je jeho síla, ke konci předvedl dva velmi dobré zákroky proti přihrávkám do šance, jinak ale bohužel opět zklamání.
Koscielny  – 8,5: Pro mě MOTM. Celý zápas naprosto konstantní, suverén ve vzduchu, zabránil gólu po chybě Wojty dobrou poziční hrou, dále velmi dobře předskakoval Rangera. Ve druhém poločase předvedl několik dalších výborných obranných zákroků, včetně přihrávky Rangerovi před prázdnou bránu, zakončil to skvělým pasem před 4.gólem. Vynikající výkon, chválím.
Gibbs – nehodnocen
Eastmond – 5: Ze začátku velmi nervózni, míče mu odskakovaly na velkou vzdálenost, v kombinaci byl také pomalejší. Hrál alibisticky, přihrávky se nezlepšily ani ve druhém poločase, měl kolikrát velké problémy vůbec přihrát do nohy. Díky jeho špatnému positioningu nás ve druhém poločase castle několikrát nebezpečně přečísloval, dle mě nevydařený zápas, ale naprosto.
Denilson – 5,5: Také se přidává k těm, kterým zápas příliš nevyšel. V krátké kombinbaci byl klasicky dobrý, v prvním poločase se nabízel, ale měl proti sobě velmi tvrdého Smitha, ten ho několikrát čistě přejel, čili ztráta míče a Newcastle šel do brejku. Ve druhém poločase se začal schovávat, byl naprosto nevýrazný, na jeho poměry dnes vyhrál slušně soubojů ve vzduchu, Jinak zklamání, v těchto zápasech má být tím lepším.
Rosický – 7: V prvním poločase dostával hodně míčů, proti přehuštěnému středu hřiště ale neměl moc šancí na své rychlé sprinty k vápnu ani ke kolmicím, hodně si tedy pomáhal míči do strany, roztahoval hru. Neustále se nabízel, míč měl hodně na kopačkách. Ve druhém poločase už tolik míčů neměl, AFC nebyl tak nebezpečný, i tak se ale dokázal dostat k několika průnikům, dokázal dát pasy většinou Nickovi.
Walcott – 7,5: Ze začátku se dostal do dvou sprintů, byl aktivní, měl možnosti, postupně se vytrácel, míče chodily spíše doleva, on se stahoval na střed, měnil pozice, ale míče si ho nenacházely. Ve druhém poločase už měl míč na svých kopačkách daleko častěji, Newcastle mu dal daleko více prostoru. Předvedl brilantní zakončení v prvním i druhém případě, pořád stál prakticky na hraně ofsajdu, byl dvakrát ošklivě faulován po svém sprintu vpřed, evidentně ví, jak své hry začít využívat, za druhý poločas velká pochvala.
Vela – 5: Carlos měl v prvním poločase naopak míčů dostatek a neudělal s tim nic, centry špatné, rohy velmi špatné, když už dostal míč do zakončení, šel radši do kličky a tu pokazil. Hrál hrozně alibisticky, všechny míče vracel zpátky. Zasloužené střídání
Bendtner – 6,5: Míče mu často uskakovaly. Postupem času si vedl čím dál lépe. byl velmi drzý, kličky mu vycházely, škoda slabého zakončení vždy do brankáře. Nabízel se, měl celkem problém s kombinací na malém prostoru, ale míč prakticky nikdy neztratil. ve druhém poločase si vedl ještě o něco lépe, hezky na větší vzdálenost narazil Denilsonovi, bohužel střela šla opět jen do gólmana. Nakonec se gólu dočkal a dle mě si ho zasloužil, pěkná střela do šibenice.

Střídající hráči:

Sagna – 6: Slabší výkon. V prvním poločase to ještě bylo dobré, ale ty dvě velké hrubky, ztráty míče a puštění do šance Guttiereze, to by se nemělo stávat, hrát si na vápně s míčem už vůbec ne.
Fabregas: Ukázal, v čem je jeho síla, jeho dobrá poziční hra a pressing vedly ke čtvrtému gólu.
Emmanuel-Thomas – Nehodnocen

Zápas nebyl tak jednoznačný, jak by se mohl zdát, ale AFC využil své příležitosti, i když mohl vést mnohem dříve než až ke konci prvního poločasu. Také rozhodly větší individuality v našem týmu, ty prostě zaslouží vysoké hodnocení, ať už to byl Wojta, Laurent, nebo Theo. Postup je to zasloužený, je tu velký potenciál tuto soutěž vyhrát, teď bych si přál nějakého soupeře doma.

See Ya