Newcastle United 1-3 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Oslava výsledku stála zato, psát jsem to nechtěl, ale na naléhání…

Almunia – 7,9: Četl jsem názory, že jen napravil to, co předtim zvoral. Do jistý míry je to pravda, ale komu míč z rukou někdy nevypadne? To, že Halsey odpískal penaltu byla podle mě spíš kompenzace za nějaký zákrok dřív, takový zákrok na Duffa tím zaváněl o mnoho víc než tohle. Oni všeobecně hráči Strak padali, jak hrušky. Jde vidět, že jim jde o hodně. Dneska jsem si častokrát opakoval hlavně nával Almuniových emocí po chycené penaltě, hlavička Kolovi a jde se dál, oblíbil jsem si to 🙂 Vedl si dobře, tak jako posledních pár týdnů, možná už i měsíců, není důvod ho kritizovat, naopak. Jistý výkon, chycená penalta, navíc pěkný emoce, což já můžu.

Sagna – 7,2:
Pár zaváhání tam bylo, nebyl úplně stoprocentní v odhlavičkování nebezpečných situací správným směrem, což vlastně taky byla i jedna z příčin obdrženého gólu. Jinak ale měl velký podíl na naší hře dopředu, centry od něj lítaly dobrým směrem, Nick mohl z jeho pasu dát i klidně další branku. Byla to taková klasika, on nikdy nezklame.

Gallas – 6,8:
Martins byl při brance velice důrazný, těžko to Gallasovi vyloženě vyčítat. To, že se míč zaplete pod nohy se občas stane, ten nedůraz při odkopu už tak omluvitelný není, přesto si vedli s Kolem opět velice solidně, hlavně jsem pozoroval, že u nich nevázne komunikace, jsou to oba profíci, ať se s tím poperou.

Toure – 7,3: Spolehlivost, síla, dobrý lídr pro tým. Pokud není ve své staré formě, aspoň se do ní pomalu vrací, před náročným koncem sezóny dobrá zpráva.

Clichy – 7,4: Velmi kvalitně odvedená práce směrem dopředu. Měl hodně prostoru na vyvážení míče, příliš neztrácel, přesnost mu nescházela. Dozadu ani nebyl příliš prověřen, pravá strana Strak byla po celý zápas i přes různá střídání hodně neviditelná.

Nasri – 7,1: Zprava nebyl tolik vidět, snažil se hodně rotovat, sbíhat si, míče si ho ovšem v první půli nehledaly. Druhou půli našel vhodnou konstelaci pro svůj úprk do vápna, dal gól, uklidnil tým, do týmu patří, má velkou kvalitu, a i když třeba nebyl tolik vidět, už jen pomoc v kombinaci a přehled jsou přínosné věci.

Denilson – 7,6: Je tam přesně od těch věcí, které byly včera k vidění a ty si plní opravdu na výbornou. Dispečer ze zadnějších pozic zálohy, rozdával klid, neztrácel, nikam se moc nehrnul, od toho tam byl Abou. Dozadu klidné, dopředu jakse na něj patří. Pokud bude ještě důraznější při obranných standartkách, bude to jen lepší. Líbil se mi, klidný týmový výkon.

Diaby – 7,5: Umí udělat rozdíl mezi hráčem, který se jen veze a mezi tím, který může nějak pomoct svým specifickým stylem. První půli měl špatnou, nedal přihrávku, ztrácel. Ve druhé se rozehrál přesně k tomu výkonu, který bych od něj rád viděl déle, než 45 minut. Neobyčejně drzý, důrazný, technický, nabízející se. Bohužel zase se hodnocení bere jako celkový souhrn obou poločasů, nemůže dostat víc. Každopádně druhý poločas to byla excelentní práce.

Arshavin – 8,2: Přesná noha je jeho velkým plusem, střely z dálky jsou ze 75% nebezpečné, seběhne si, zachová klid. Je vyrovnaný, podává konstantní výkony, překvapuje mě i jeho celkem slušná práce dozadu.

Van Persie – 8,1: Impozantní ofenzivní síla. Oběhá toho hrozně moc, měl dát ale minimálně dva góly, ne-li hattrick, to mu trochu ubírá. Pro mě je Mužem zápasu on, dával naší útočné hře grády, připravoval šance, dostával se do nich, ale Taylor s Harperem měli hold svůj den.

Bendtner – 7,5: Zápas od zápasu lepší. První dotyk je možná stále relativní problém, na kterém se ale dá zapracovat. Nebojí se jít do hráče, tělo využívá opravdu na výbornou, roste rychle, dostává příležitosti, začíná se pohybovat v prostorech, ve kterých by se měl hráč se 100 kg a 190 cm pohybovat(zkuste si tipnout, na co narážím).

Hlavně ve druhé půli to byl z naší strany obrovský kolotoč, skvělá podívaná, spousta rychlé kombinace, narážeček, rychlého přechodu dopředu, síla celku se projevuje. Je také velice potěšující, že hráči, kteří jako Song, Denilson, Bendtner ukazují velký progres. Také se ukazuje, že můžeme hrát bez Cesca, můžeme hrát s těmito středními záložníky, protože po stranách se nám najednou otevřel velký objem kreativity díky hráčům jako je Arshavin, Nasri, Walcott, Rosa i Eboue. Střed nemusí tolik tvořit, tolik vymýšlet, přesně takhle by to mělo vypadat. Já byl včera výkonem opravdu potěšen, fotbal měl to, co by správný zápas měl mít. Spoustu fotbalovosti, zápletku, emoce, byl to parádní večer. See ya