Newcastle United 0-0 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Start do sezóny celkem rozpačitý…

Szczesny – 6  Valnou část zápasu se nudil, nemusel předvést prakticky žádný zákrok, kromě několika dobrých výběhů, vyboxovaných míčů a chycených míčů ze stran se před ním nic nedělo.

Sagna – 6  Dopředu mu to moc nešlo, centry spíš střídavě úspěšné. Dozadu si ale odehrál svoje. Neměl žádné výraznější problémy, snažil se, ale nějak nenacházel tu správnou souhru s křídlem před sebou, takže ani s nikým nemohl moc kombinovat. Koneckonců je to ale full back a tam si své úkoly plnil dobře, takže ok.

Koscielny – 6,5  Stopeři se mi dnes líbili. Koscielny má sice docela značné problémy s rozehrávkou, ale jinak byl velmi slušný, byl velmi slušný v positioningu i ve hře hlavou. Na konci nás skokem zachránil i před možným gólem, pro mě jeden z nejlepších hráčů zápasu, což je logické vzhledem k tomu, jak se prezentovali hráči vepředu.

Vermaelen – 7  Ještě o kousíček lepší než Koscielny, je prostě poznat, kde je skutečná kvalita. Jeho hlavní předností je to, že jen nevykrývá prostor, ale jde tvrdě do útočníka a do zákroků, zároveň ale většinou čistě. I s hroty soupeře velmi často vyhrával hlavičky, klasicky se nebál vyrazit dopředu, i když to bylo zbytečné.

Gibbs – 5,5  Ani on nebyl špatný, dozadu mi stále přijde trošku slabší, zase dopředu je zcela určitě lepší než Clichy, nebojí se odtrhnout od lajny, vyrazit dopředu. Měl pár trochu nejistých momentů, ale to snad přijde s vyhraností, nezklamal mě.

Song – 5,5  Až na ten jeho zkrat se šlápnutím na Bartona měl dobrý zápas, i když se rozjížděl postupně. Ze začátku mi nepřišel úplně v pohodě, nedařilo se mu vhodně zastavovat útoky, dostal zbytečnou žlutou za zbytečné fauly. Potom se ale začal stavět dobře, míče odebíral, i kvalitně rozdával, pro mě dobrý výkon.

Ramsey – 4  Pro mě nejslabší ze záložní řady. Jestli to má být on, kdo zastává úlohu Fabregase, jakože asi ano, když Rosický hrával spíš víc z hloubky, tak se své úlohy prostě nezhostil dobře. Nechybí mu kreativita a technika, rychlost s míčem, ale připadal mi spíš ztracený, nedařilo se mu udělat nějaký výraznější rozdíl, svou podobností s Rosickým si docela vadili. Ač mu nelze upřít snahu, prostě tomu chybí ta kreativita záložníka, kterou mi tak nutně teď potřebujeme, dobrou střelou tuhle absenci nezachrání. Pro mě druhý nejhorší hráč týmu, hrál naivně, což se nedá.

Rosický – 5,5  Lepší než Ramsey, snažil se, ale ani on nebyl bůhvíjaký. Prostě ve středu zálohy nám dnes chyběla kvalita. Ten někdo, kdo by to vzal na sebe a byl přesný. Hned na začátku se dostal ke střele, ze které určitě měl vytěžit víc, než střelu 3 metry vedle. Rosický dnes párkrát vzal míč, obešel hráče a rozehrál, za to ho chválím, nadlidský výkon to nebyl, i když nespokojený taky vyloženě být nemůžu, vepředu patřil k těm lepším.

Arshavin – 3  Nejslabší hráč zápasu. Po nadějných 10ti minutách se úplně vytratil, a i když se snažil, zbylých 50 minut jeho pobytu na hřišti nestálo za nic, měl akorát pár dotyků s míčem, které většinou jen posílal dál, ač se pohyboval na straně, uprostřed, prostě to nešlo.

Gervinho – Individuálně byl velmi dobrý, je dynamický, technicky zdatný, užíval si souboje 1 na 1 a většinou se z těchto situací i dokázal dostat k vápnu nebo do vápna. Chyběla mu lepší přesnost a rychlost přihrávek a střelba, kolikrát ještě zbytečně přihrával, místo aby střílel. Ale špatný start to rozhodně nebyl, v první půli byl dá se říct nejvýraznější z našich. Ve druhé se ale také vytratil, kromě toho se nechal zcela zbytečně vyloučit po zcela zbytečném pádu, takže bude chybět na velmi těžké zápasy.

Van Persie – 4,5  Dnes mu nevycházelo prakticky nic, ač se vždy dokázal objevit za obranou, což je super, jeho série špatných zpracování nás stála alespoň nějaké ty tutovky, měl jednu nebezpečnou standardku, jednou zbytečně otálel se střelbou a dostal se z úhlu. Svezl se s výkonem týmu.

Střídající hráči:

Walcott – 5  Snad jako jediný hráč měl opravdovou tutovku, ale Krula nepřekvapil. Jinak se ke svým sprintům skoro vůbec nedostal, nedostal se kromě té střely vlastně k ničemu.

Frimpong –  Za svých 10 odehraných minut, prvních v PL, stačil poslat pár pasů, jeden nepřesný pas, jinak neměl moc příležitost se nějak ukázat

Djourou – Nehodnocen

V prvním zápase sezóny jsme tedy ztratili body proti matnému Newcastlu, to není moc dobrá zpráva. Potěšující byla hra obrany, která si věděla rady s vysokými nákopy i hrou po zemi. Nepotěšující je bohužel to, že se nám strašně těžko vypracovávaly šance, byla to celkově slabota. Takový typický Arsenal, který je ve středu hřiště celkem dominantní, ale kvalita na posledních 30ti metrech je menší, spousta útoků byla zbržděná, spousta přihrávek nepřesných, týmu chyběla „sharpness“, jak často a rád říká AW. Uvidíme, co napoví další kolo, kdy přijede posílený Pool.

See Ya