Newcastle United FC 4 – 4 Arsenal FC : Hodnotenie hráčov

Tak toto by nevymyslel ani Tarantino. Arsenal FC je klub, ktorý pravidelne láme rekordy a prepisuje štatistiky. Aj dnes sa nám jednu zaujímavú štatistiku podarilo prepísať. Asi viete načo narážam. Podľa všetkého sme sa stali prvým tímom ktorý viedol v zápase 4-0 a nedokázal zvíťaziť. Nikto snáď ani neveril, že je to možné ale my sme to dokázal a posunuli sme hranice futbalu zase o kúsok ďalej. Well done. Samozrejme táto hanba má viacero príčin. Diabyho červená karta, (ne)výkon rozhodcov… Skôr než sa do sudcov „obujem“ treba zdôrazniť, že kandidát na titul by proti tímu ako Newcastlu nemal premrhať štvorgólový náskok za žiadnych okolností. A aj keď bude jedna časť tohto hodnotenia znieť ako výhovorka, buďte si istý, že pre toto žiadna výhovorka neexistuje. Veď koľko krát sme už v 10 ľudoch ubránili náskok, alebo dokonca otočili zápas?

6 Myslím, že ako jeden z mála môže držať hlavu vzpriamenú. Celkom dobre chodil po centrované lopty, pôsobil isto. Predviedol niekoľko veľmi dobrých zákrokov Veľké mínus sú stále výkopy. Dnes nás stáli kopu síl. Tak v rozmedzí 65-75 minúty si pamätám, že sme se ubránili tak 4-5 útokom Newcastlu a Wojciech vždy poslal výkop hneď súperovi a loptu sme doslova v rozmedzí pár sekúnd mali zase pred šestnástkou. Škoda, že nepredviedol žiadny svetový zákrok, napríklad pri jednom z dvoch gólov z hry alebo pri penaltách. To ale nie je výčitka ale skôr konštatovanie.
 5 Prvý polčas OK, ale to by som ubránil snáď aj ja. V druhom už to taká sláva nebola. Aj keď Bac neurobil žiadnu obrovskú chybu, ktorá by nás stála gól, celá obrana bola v druhom polčase slabá a centre lietaly dosť aj z jeho strany.
 6 V prvom polčase až na jednu dve chybyčky v poriadku, ale už som hovoril o tom, že Newcastle inak ako z rohov poriadne ani nehrozil. Jeho zranenie určite ovplyvnilo celkový výsledok. Dúfajme, že to nie je nič vážne a na Barcu bude v poriadku.
 6 Náš najlepší obranca, aj keď to fakt veľa neznamená. V prvom polčase nás viackrát zachránil. So Sebom už taký istý nebol, všetko sa to okolo neho rozpadalo. Za „penaltu“ by som ho nevinil, taká vec sa jednoducho nepíska. Bez debaty.
 4 V druhom polčase to bol Gael z minulej sezóny a začiatku tej prebiehajúcej. Z jeho strany prichádzal jeden center za druhým, a za jeden z gólov je priamo zodpovedný on. Tomáš mu veľmi nepomohol, práve naopak, ale aj tak bol dnes Gael slabý.
 0 O jeho veľmi dobrom výkone z prvého polčasu ani nemá cenu hovoriť. Toto si profesionálny futbalista nemôže dovoliť. Po všetkých hrozných zákrokoch, ktoré musel vytrpieť sa reakcia na Bartonov sklz dá pochopiť, to ale nie je žiadne ospravedlnenie. Abou nás v kľude mohol pripraviť o titul.
 5 Prvý polčas 8, robil si so zálohou Newcastlu čo chcel, po vylúčení Diabyho sme ale úplne prestali hrať. Vôbec sme nedržali loptu a ani nehovorím o nejakom útočení. Nepochopiteľné. No a na to, že sme sa takto „stiahli“ záloha obrane vypomáhala veľmi málo.
 5,5 Pozri Cesc Fabregas. Pol bodu na viac za bojovnosť a zarputilosť.
 7 Snáď ako jedinému mu nechám dobrú známku z prvého polčasu. Ďalšie dve asistencie a opäť slušný výkon aj v obrannej fáze. Ironicky naša ľavá strana a aj Clichy vyzerala lepšie s ním ako s Tomášom.
 5 Gól, asistencia. Druhý polčas bohužiaľ tiež slabota. Jeho rýchlosť mala byť pri breakoch oveľa nebezpečnejšia, jednu sľubnú šancu v druhom polčase doslova „zazdil“. Pri bránení tiež nepresvedčivý.
 7 Potvrdil skvelú fazónu dvoma gólmi. V druhom polčase si to poctivo odbehal, ale podľa mňa mal ísť z ihriska okolo 70 minúty dole za Chamakha, ktorý je predsa len oveľa platnejší v defenzíve.

Striedania:

4 Naskočiť do takéhoto zápasu je nesmierne ťažké. Seb ale Johana nenahradil ani náhodou. Nebol síce priamo zodpovedný za žiadny gól ale pôsobl veľmi neisto.
 4 Hrôza. Rosa by mal na túto pol hodku čo najrýchlejšie zabudnúť.
 N/A

Rozhodca: Kde začať? Ešte nikdy som snáď nevidel rozhodcu takto ovplyvniť zápas. Možno Chelsea vs Barca dva roky dozadu. S Diabyho vylúčením sa nedá nesúhlasiť, lenže červenú mal rozhodne vidieť aj Barton a Nolan. Barton v prvom polčase fauloval na žltú Arshavina, keď prešiel odzadu cez Andreyove nohy, a rozhodca nepochopiteľne odpískal faul pre Newcastle. Zákrok ktorý predchádzal Diabyho vylúčeniu musí byť tiež žltý. Je úplne jedno, že Barton zasiahol prvú loptu, jednoducho nemôže svoj sklz zastaviť na Diabyho stojnej nohe. V kľude to mohla byť ďalšia zlomená noha. No a Nolanov zápasnícky chvat na Wojciecha, doslova meter od postranného rozhodcu…tak nad tým sa zastavuje rozum. O penaltách ani nehovorím. Dowd nám dal proste MasonGate vyžrať a svojho kolegu sa dnes jasne zastal. Podľa mňa je toto na seriózny protest, ale všetci vieme, že z toho nič nebude. Čo je najhoršie, že Jack svoj „tweet“ kritizujúci rozhodcu za nevylúčenie Nolana po pár minútach hneď vymazal, ako keby žil u nás pred 30 rokmi a nie v demokratickom a vyspelom Anglicku.

Aby som to zakončil, môžme ukazovať na Dowda a Diabyho koľko len chceme, ale reakcia zvyšných 10 hráčov na ihrisku nebola ani zďaleka taká, akú by sme očakávali od ašpiranta na titul. Treba si z toho zobrať to čo treba a poučiť sa, na zvyšok zabudnúť. Schválne som čakal na dopísanie týchto posledných riadkov na výsledok z Wolverhamptonu. Abou práve posiela darčekové koše a ďakovania na Moulineux Stadium. Takže sme nakoniec na ManU získali bodík. Aj keď mali byť dva, pozitívom je, že si ešte stále môžme hovoriť ten ašpirant na titul. Najdôležitejšie bude zareagovať na toto šialenstvo v nasledujúcich ligových zápasoch. Up the Arse!