Dátum: 5. december/prosinec (streda) 2007

Rozhodca: Mike Dean (Wirral)

Newcastle: Given, Harper, Beye, Enrique, Rozehnal, Taylor, Edgar, Butt, Milner, Geremi, Emre, N'Zogbia, Barton, Smith, Viduka, Martins, Ameobi.

Samovi Allardyceovi budú chýbať: Abdoulaye Faye (lýtko), Stephen Carr (sval) a Claudio Cacapa s Michaelom Owenom sú stále obaja out, ale do zostavy sa možno vráti Steven Taylor (chrbát).

MAGPIES

1. Získali jeden bod z posledných možných 15 v PL od výhry doma nad Spu*s 22. októbra.

2. Od výhry 1-0 nad Wiganom 1. septembra už neudržali čisté skóre v PL.

3. Z posedných 4 zápasov PL inkasovali až 11 gólov.

4. Z posledných 9 zápasov PL nedali gól iba Liverpoolu (doma).

5. Doma neboli porazení posledných osem zápasov PL proti Londýnskym klubom.

6. Len dva kluby odišli zo St. James Parku s plným bodovým ziskom v tejto sezóne – Pompey 1-4 a Liverpool 0-3.

Arsenal: Almunia, Sagna, Toure, Gallas, Clichy, Eboue, Diarra, Gilberto, Rosicky, Walcott, Adebayor, Lehmann, Senderos, Bendtner, Denilson, Hoyte, Eduardo, Song.

Arsénovi Wengerovi budú chýbať:
Novo zranený Flamini (stehno) a naďalej Hleb, Fabregas, Diaby a dlhodobo zranený van Persie.

GUNNERS

1. Jeden z dvoch klubov čo neboli v tejto sezóne PL ešte stále porazení, tým druhým je stále Liverpool. AFC vyhrali 14 a remízovali 7 z posledných 21 zápasov PL.

2. Mieria na 12te víťazstvo v tejto sezóne PL.

3. Stratili menej bodov než ktorýkolvek iný klub v PL.

4. Skórovali 31 gólov v PL čo je v priemere každých 35 minút z čoho 20 gólov dali v druhých polčasoch.

5. 5 zápasov v PL vyhrali s čistým skóre.

6. 3 zápasy v PL v tejto sezóne otočili z nepriaznivého stavu 0-1 v plný bodový zisk – Fulham (doma) 2-1, Spu*s (vonku) 1-3 a Aston Villa (vonku) 1-2.

7. Jediný klub čo skóroval zatiaľ v každom zápase PL túto sezónu.

8. Po 14 úvodných zápasoch získali 36 bodov, čím prekonali rekord, ktorý bol v unbeaten season 03/04.

9. Neboli porazení deväť ligových zápasov v rade na ihrisku súpera v PL – vyhrali 4 a remízovali 5 zápasov od prehry 1-4 na Anfielde 31. marca tohto roku.