Nketiah a Nelson zajistili výhru Anglie U-21

Eddie Nketiah a Reiss Nelson byli ústředními postavami v úvodním zápase kvalifikace na ME do 21 let. Kmenoví hráči Arsenalu se postarali o všechny tři góly Anglie, která porazila Turecko 3:2.

Oba hráči mají odlišný začátek sezóny. Nketiah byl vyslaný sbírat zkušenosti do Leeds United, kde se v pěti utkáních prosadil třikrát. Nelson sice setrval v kádru Arsenalu, po dvou startech v základní sestavě jen zůstal na lavičce proti Liverpoolu a Tottenhamu.

Během pátečního večera se však oba mladíci sešli v reprezentačním dresu Anglie do 21 let a své zemi pomohli k úvodní výhře kvalifikace nad stejně starým výběrem Turecka 3:2.

Již po čtyřech minutách se prosadil Eddie. Dvacetiletý útočník si našel místo ve vápně, ve kterém z první nedal šanci domácímu brankáři. Turecký tým do první půle vyrovnal a ve druhém si zajistil vedení na svoji stranu. Duo Arsenalu však bylo při chuti.

V čtyřiasedmdesáté minutě se druhou brankou v zápase blýskl Nketiah, který si opět seběhl do vápna, v němž překonal Altaye Bayindira. O minutu později Anglie vedla. Nelson pelášil po levé straně, dostal se až do šestnáctky, v níž střelou do protipohybu zmátl tureckého brankáře.

Zbytek utkání již branku nepřinesl. Nketiah odehrál celý zápas, Nelson byl vystřídaný čtyři minuty po vstřelené brance. Další utkání sehraje Anglie v pondělí doma s Kosovem.