Několik spekulací při pondělku

S blížícím se otevřením zimního přestupního okna se začínají rojit spekulace, podívejme se na ty dnešní, ať už se týkají nejbližšího přestupního období nebo toho dalšího.

Marouane Chamakh: Potřebuji hrát

Chamakh potvrdil, že zvažuje odchod z Arsenalu, aby oživil svoji kariéru. V letošní sezóně zatím nastoupil v Premier League v základní sestavě pouze jednou a říká: „Je mi 27 a potřebuji hrát. Takto nemohu pokračovat. V lednu tým neopoustím, ale v červnu mne čeká důležité rozhodnutí. Byl jsem překvapen nabídkami, které jsem obdržel v uplynulém přestupním období, ale mojí prioritou byl jednoznačně Arsenal. A návrat do Francie? Pokud ano, jedině do Bordeaux.“

Marocký reprezentant přišel do Arsenalu v roce 2010, do té doby působil sedm let právě v Bordeaux

(Daily Mail)

Robin van Persie v hledáčku Realu Madrid

Real Madrid se chystá v létě „ulovit“ útočníka Arsenalu, který se letos zatím prezentuje vynikající formou. V tomto kalendářním roce zatím vstřelil v 32 zápasech Premier League již 33 branek a vede tabulku střelců této sezóny. Vzhledem k tomu, že jednání o nové smlouvě zatím neprobíhají a ta stávající Robinu van Persiemu vyprší za 18 měsíců, Jose Mourinho a jeho tým situaci pozorně sledují a připravují nabídku na příští léto.

Robin van Persie odložil jednání na konec sezóny s odůvodněním, že se chce soustředit pouze na svoji hru. Momentálně je v hledáčku několika klubů, Manchester City pro něj údajně připravuje nabídku s týdenním platem £250,000.

(Daily Mail)

Wenger čeká na zprávy o rekonvalescentech

Arsene Wenger čeká na informace o průběhu léčení záložníku Abou Diabyho a Jacka Wilsherea než se rozhodne o odeslání mladých hráčů na hostování. O Emmanuela Frimponga či Francise Coquelina má v lednu zájem Wolverhampton, ale Arsenal je neuvolní dříve, než bude jasné, zda se do kádru Kanonýrů vrátí oba výše jmenování zranění hráči.

Mick McCarthy, manažer Vlků, včera vyjádřil zájem o oba mladé záložníky Arsenalu a ačkoliv by pro oba byla pravidelná možnost hrát v prvním týmu velkou výhodou, Wenger nejprve zvažuje potřeby vlastního týmu. V záloze Arsenalu nyní hraje stabilní trojice Song-Arteta – Ramsey, ale příliš dalších variant nyní k dispozici nemá. Diaby utrpěl svalové zranění po návratu z léčení poraněného kotníku, Wilshere bude mimo hru do konce ledna kvůli únavové zlomenině v kotníku.

Arsenal také ztratil v zápase s Olympiakosem dvojici Fabianski, Santos. Na levé straně obrany zaskočil Thomas Vermaelen, napravo se objevil Johan Djourou, tedy celá obranná čtveřice je nyní tvořena stopery a návrat Kierana Gibbse a Carla Jenkinsona je netrpělivě očekáván pro velmi nabitý vánoční rozpis.

Yossi Benayoun, jehož branka a předvedená hra byly jediným světlým okamžikem mizerného výkonu v Athénách, doufá, že nabitý program mu dá více příležitostí v základní sestavě.

“Rotace je pro některé zápasy nutností a já věřím, že pokud dostanu šanci, ukážu, že si zasloužím hrát více,” říká Benyaoun. “ Soustředím se pouze na stávající roční hostování a na konci sezóny uvidíme, co dál. Myslím, že Arsenal má možnost převzít zbývající část mé smlouvy s Chelsea, tedy další dva roky. Rád bych hrál víc, abych měl možnost se ukázat.”

(Jeremy Wilson, the Telegraph)