Nortveid: Hostování v Norimberku mi hodně pomohlo

“ Jestli bude chtít hrát za Arsenal, tak podle mně, bude muset strávit minimálně jeden rok v Bundeslize.“ Těmito slovy se rozloučil Arséne Wenger s Havardem Nordtveitem, když ho loni v létě posílal na hostování do Norimberku. Výkony, kterými se mladý Nor prezentuje v předsezónní přípravě, dávají Bossovi za pravdu.

20-letý obránce odehrál za Norimberk 20 zápasů a svými výkony mu pomohl udržet se v Bundeslize.

Po svém návratu na Emirates Stadium se Havard zúčastnil předsezónního kempu v Rakousku a nastoupil ve dvou přípravných zápasech – proti Barnetu a Sturmu Graz.Je pravděpodobné, že ho uvidíme v sobotním zápase proti Legii Varšava.

Nordtveid, který si už vyzkoušel hostování v Anglii, Španělsku, Norsku nebo Německu, věří, že angažmá v Bundeslize pomohlo posunout jeho hru na novou úroveň.

“ Ve 20 letech jsem nastupoval v německé Bundeslize, to je pro mně fantastické.“

“ Odehrál jsem ve 20 zápasech a nastoupil proti takovým hvězdám, jakými jsou hráči Bayernu Robben a Ribery.“

“ Také jsem hrál zápas, na který přišlo 82 tisíc lidí. Je na vás vyvíjen obrovský tlak, protože musíte získat tři body. Hostování v Německu byl pro mně další velký krok, zejména po psychické stránce.“

“ Musíte být soustředěni a připraveni na každý den, na každý zápas. Myslím si, že to byl pro mně velký krok dopředu. Na začátku to bylo hodně těžké, v Německu se dbá na disciplínu, ale to já mám rád, proto jsem s tím neměl problém.“

/arsenal.com/