Norwich 1 : 2 Arsenal : Hodnocení hráčů

Po dlouhé reprezentační přestávce nás čekal velmi nepříjemný soupeř, který jako nováček v letošním ročníku PL hraje velmi dobře, především pak na domácí půdě.

První poločas jsme začali velmi dobře a aktivní hrou, zejména křídelních hráčů, jsme se dostali do několika vyložených šancí, ze kterých ani 1 neskončila gólem. Soupeř se z počátku do hry dostával jen sporadicky, a přesto dokázal skórovat jako první. Po vyrovnávací brance se hra více vyrovnala. V prvním poločase naší obraně překvapivě dělal největší problémy jediný osamocený „technicky zdatný“ útočník Morison.

Druhá půlka byla od začátku v naší režii. Pouze po 2. vstřelené brance, kdy Arsenal klasicky polevil, se Norwich dostal více do hry, ale zanedlouho se hra vrátila opět do zajetých kolejí a Arsenal zápas vyhrál a připsal si další veledůležité 3 body.

Szczesny   6

Od začátku zápasu měl opět na prácí jen sbírání dlouhých míčů či centrů, se kterými si v pohodě poradil. Opět byla vidět jeho komunikace s obranou, ale ani ta, spolu se zákrokem, při kterém si sáhnul na míč, nezabránila inkasované brance po „hrubici“ Pera. Druhá půlka se, z jeho strany, nesla ve znamení ještě méně práce. V klidu si počkal na ránu Pilkingtona ze standartky a závěrečný centr opět z přímého volného kopu.

Koscielny   6

Vzhledem k situaci v jaké se nachází naši krajní obránci, dnes připadla role pravého beka jemu. Sám se vyjádřil, že mu tato role problémy nedělá a předvedl to i na hřišti. Působil velmi jistě a v defenzívě si poradil se vším, co mu přišlo do cesty. Jen dopředu mohl být o něco aktivnější, ale přece jen tento post pravidelně nehraje a hrál raději s určitou jistotou.

Vermaelen  7

Klasický Thomas, nekompromisní, tvrdý a s dobrou rozehrávkou a hlavičkovými souboji. V první půli ukázal i ukázkový obraný zákrok, kdy útočícího hráče skluzem zneškodnil a byl z toho odkop. Ve druhé půlce mu přibyl k „opatrovnictví“ velký Holt, kterého ale v pohodě se spoluhráči uhlídal. Ke svému výkonu ve druhé půlce ještě přidal několik důležitých hlaviček a výletů na polovinu soupeře.

Mertesacker    5

Od začátku asi nejslabší z naší obrané čtveřice. Morison mu nadělal několikrát velké starosti. Gólová „hrubice“ jen podtrhla jeho dosavadní nejistý výkon. Napadajícího Morisona, který šel za míčem jako pitbul, asi nejdříve neviděl, ale svým otřesným pokrytím míče dal Morisonovi příležitost míč vypíchnout a už bylo „vymalováno“ na 1:0. Druhá půlka byla o něco lepší. Snažil se jednoduše posouvat míče, ale opět tam bylo několik zaváhání, které by se hráči jeho kvalit a zkušeností neměly stávat.

Santos    6

Dnes předvedl svůj víceméně klasický výkon. V zadu si to poměrně hlídal a s Thomasem se velmi dobře vyhověli při přebírání hráčů a řešení situací na levém okraji. Jako obvykle se snažil i podporovat útok, což se mu i v celku dařilo. Z jeho strany solidní výkon.

Song      7,5

Dnes hrál opět velmi dobře a jeho výkon patřil k těm nejlepším dnes. Jeho výkonu lze vytknout snad jen několik nepřesností v rozehrávce v prvním poločase, které několikrát scházela buď přesnost, nebo větší razance. Opět předvedl skvělou hrou tělem, kdy podržel a vybojoval spoustu míčů.

Ramsey      6,5

V první půli nejslabší ze záložní řady. Na můj vkus příliš mnoho přihrávek dozadu a často operoval až za Songem. Několikrát zkomplikoval zbytečně situaci svým spoluhráčům, kdy dával přihrávku do souboje. Druhá půlka byla o poznání lepší. Operoval více za útočnou řadou, skvěle napadal, zrychlil a zpřesnil přihrávky. Spolu se Songem skvělým napadáním vybojoval míč pro branku na 2:1.

Arteta      7

Naprostý opak Aarona. První půle výborná, působil poměrně vysoko a zapojoval se často do útočných akcí. Druhá půlka, ve které se zatáhl více do hloubky, byla o něco slabší a přišlo i několik nepřesných přihrávek. Možná si vyměnili role s Aaronem. Ale celkově opět držel skvěle míč a příliš nekazil. Se Songem jim to klape a oba za sebe výborně zaskakují. Měl i jednu dobrou příležitost, ale v pokutovém území trefil jen soupeře.

Walcott     8

Od začátku byl velmi aktivní a dal zapomenout na své předešlé nevýrazné výkony. Konečně si chodil i pro přihrávky do nohy a nečekal jen na dlouhé míče za obranu. Připravil několik šancí spoluhráčům a sám měl i několik dobrých příležitostí. Připsal si gólovou přihrávku, několik skvělých úniků a na jeho poměry nezvykle dobrou obrannou práci.

Gervinho      7

Spolu s Theem nadělali obraně soupeře velké trable. Svou rychlostí několikrát prošel kolem obránce, ale své obrovské šance „spálil“ jak v prvním, tak i ve druhém poločase. Zejména ty ze 49. a 55. minuty byly 100%. Je však také třeba pochválit Ruddyho, který při šanci, kdy jej Gervinho obešel, skvěle rychle vstal a chytil jeho zakončení, což asi Gervinho nečekal. Poté se ze hry malinko vytratil a v 77. minutě jej nahradil Yossi.

Van Persie    8,5       MOTM
 Hned v prvních minutách se dostal do 2 solidních šancí, které však neproměnil. Aktivně se nabízel a zapojoval snad do všech útočných akcí našeho týmu, z čehož po ideální přihrávce Thea a netrefení míče Gervinhem vytěžil vyrovnávací gól. V 59. minutě naprosto zkušeně, po Songově přihrávce, přehodil brankáře soupeře a přidal tak svůj dnešní 2. gól a upravil stav na 2:1.

Substitutes:

Benayoun       6

Nahradil neefektivního Gervinha a svou hrou pomohl zklidnit hru a podržet míč. Bylo na něm vidět, že chce hrát a chodil si ze své pozice pro míče až do hloubky pole. Nic nezkazil, výraznou šanci taky neměl a pomohl i obraně.

Djourou         Nehodnocen

Přišel jen na závěrečnou standartní situaci vyztužit obranu a poté se zařadil na pravý okraj, kde pomohl podržet v závěrečných sekundách míč.