Norwich City-Arsenal: Hodnocení hráčů

Arsenal podlehl venku Norwichi. 

 

 

 Mannone – 5,5. Vito neodchytal špatné utkání. Jedinou vadou bylo menší zaváhání při inkasovaném gólu. Těžko ale čekat, že pochytá všechno. Chybou bylo, že se hráč soupeře dostal v tak dobré pozici ke střele. Samozřejmě od jedničky Arsenalu by jsme si přáli, aby takové zákroky chytal, ale Vito je u nás až třetí volbou…

 Santos -6. André byl zejména v prvním poločase jedním z mála, který se snažil narušit ten náš „profesorský“ fotbal. Ve druhé půli sice pokazil pár jednoduchých rozehrávek, ale i přesto to byl dnes sympatický výkon od čerstvého navrátilce do základní sestavy.

 Vermaelen 5,5. Stopeři na mě dnes nepůsobili zrovna jistým dojmem. Od té doby co má Thomas kapitánskou pásku, tak se mi zdá jako by měl trochu svázané nohy. Naše neprůstřelnost ze začátku sezóny je ta-tam a zdá se, že problémy v obraně z minulé sezóny se dostávájí opět do na scénu. Ve druhé půli si náš kapitán dovolil minelu, kdy v držení míče podklouzl a soupeř šel do velmi nebezpečného brejku.

 Mertesacker- 4. Per je pro mě zklamáním zápasu. Poziční hra od něj opět nebyla špatná a v našem pokutovém území se uměl zorientovat, ale jeho hra hlavou byla opět otřesná. Chlap jeho vzrůstu by měl být schopen konkurovat nejlepším hlavičkářům v lize. Dnes si nebyl schopen poradit ani s průměrným Holtem. Při dlouhých nákopech akorát stínoval.

 Jenkinson- 6,5. Carl potvrdil své dobré výkony z minulých zápasů a já jsem jenom rád, že naplňuje ambice, které jsem v něm už před rokem zahlédl. Má vynikající fyzický fond a dnes to opět prokázal, když doběhl po 60 metrovém sprintu, útočníka soupeře. Carl už se nepouští do žádných dlouhých nákopů a jeho spolupráce s křídelními hráči se také zlepšila. Jedinou vadou na kráse jsou naše „proslulé“ centry ze stran.

 Arteta – 7. MOTM. Mikel dnes předvedl snad jako jediný výkon hodný hráče Arsenalu. Jeho přehled a zkušenosti jsou k nezaplacení. Prakticky předvedl svůj vysoký standard a já se budu modlit aby mu vydrželo zdraví.

 Ramsey- 4. Na výkonu mladého Welšana byla vidět snaha, ovšem málokdy se setkala s nějakým větším úspěchem. Dnes to nebyl jeho nejhorší výkon, ale nechal nás vzpomenout  na výkony z minulé sezóny, po které ho všichni vysvlíkali s dresu již po deseti minutách pobytu na hřišti. Do naší hry bohužel nepřinesl větší invenci a stal se tak stínem svého brazilského spoluhráče, který hostuje ve své rodné zemi. Všiml jsem si, jak si místy počínal velmi nezkušeně, když se několikrát pokoušel hlavičkovat, když byl v těžší pozici a pokaždé se mu podařilo ukázkově prodloužit pro hráče soupeře. Nevyvaroval si i určitých nepřesností, na které jsou fanoušci pomalu zvyklí.

 Cazorla- 6,5. Santi je jedním ze tří hráčů, kteří se za dnešní výkon nemusí nijak stydět. Santi předváděl téměř vše na co jsme si od jeho přestupu zvykli. Problém byl v tom, že dnes neměl takovou podporu od ostatních hráčů. Situaci měl o to těžší, že soupeř se již poměrně brzy stáhl do obrané ulity. Dostal se i do pěkné střelecké příležitosti, kterou bohužel neproměnil.

 Podolski – 5,5. Lukas se dnes nedostal moc do hry a až na pár náznaků z první půle, nezanechal na hřišti nic na co by rád vzpomínal.  Chyběla mu dnes jeho přímočarost a nedostal se prakticky do zakončení, což je u tak dobrého střelce velká škoda. Ve druhé půli byl po neslaném výkonu vystřídán.

 Gervinho- 4,5. Podprůměrný zápas od rodáka z Pobřeží Slonoviny. Jeho typické průniky po stranách se nekonaly a svým výkonem mi připomněl Thea. Nebyl schopný přejít protihráče jeden na jednoho. Do prvního stojícího protihráče narazil a neudělal  pořádnou kličku. Trestuhodně dnes nezpracoval ve výhodné pozici a připravil se tak o šanci na zakončení. Dle mého měl být střídán na místo Lukase…

 Giroud- 5,5. Olivier se dnes opět snažil ze všech sil a podstoupil řadu bolestivých soubojů. Bohužel ani dnes se mu nepodařilo vstřelit branku a právě branky jsou měřítkem každého útočníka. Známku jsem mu snížil i za neproměnění šance, která se nakonec ukázala jako „off-sidová“. Každopádně Olivier zakončil nevědomky, že byl v postavení mimo hru a takovéto šance se prostě proměňují.

 Oxlade-Chamberlain- nehodnocen. Alex se smolně zranil hned při prvním dotyku s míčem. Osobně si myslím, že do toho souboje ani nemusel jít, jelikož to byla předem prohraná situace. Doufejme, že se z toho brzy dostane.

 Aršavin.- Tomuto hráči bych moc přál, aby se dostal do formy a do základní sestavy. Na hřišti ho bylo cítit, ale tak to bývá skoro s každým nově příchozím hráčem. Potřebuje dostat pořádnou porci minut aby nás mohl přesvědčit, že to v sobě pořád má.

Gnabry- Tento nadějný mladík si dnes odbyl svou ligovou premiéru. Neměl moc času na to aby předvedl něco, za co bych ho mohl ohodnotit. Nezbývá, než mu popřát další minuty v prvním týmu.

Dnes to byl velmi slabý výkon, ze kterého si odvážíme přesně takový počet bodů, který jsme si zasloužili. Norwich nám byl více než rovnocenným soupeřem a potvrdil, že se nám na tamním stadionu nedaří. Výkony některých hráčů zůstaly za očekáváním a všechny ty „Bouldovské efekty“ jsou již dávno zapomenuty. Opět dostáváme laciné branky a obrana se stává naším trnem v patě. Potřebovali by jsme oporu v bráně, jakou byl naposledy „mad Jens“…

PS: předem se omlouvám za stručnost a slabší úroveň mého hodnocení, ale dnes se mi psalo opravdu těžce. Místy jsem jen nevěřícně zíral a ptal jsem se sám sebe, kam se poděl Arsenal…