Nové smlouvy pro Medleyho a Baloguna

Arsenal si v týdnu pojistil služby dvou hráčů z mládežnických kategorií. Jsou jimi Zech Medley a Folarin Balogun.

Zech je 18ti letý vysoký stoper, který se přišel do naší akademie v roce 2016 z Chelsea. Na začátku sezóny 2017/18 byl kapitánem týmu U-18, poté však zamířil do výběru U-23. Nyní s klubem podepsal novou smlouvu.

Loni v listopadu si připsal premiérový start za „áčko“ v zápase Evropské Ligy proti Vorskle, když šel na plac v 60. minutě za Roba Holdinga.

Flo, který podepsal svůj první profesionální kontrakt, má pouhých 17 let a za tým U-18 si v této sezóně připsal již 13 branek. Tento útočník byl v týmu už od mala. K akademii se připojil v 10 letech. Start za první tým si ještě nepřipsal.

Všichni v týmu gratulují oběma mladíkům, přejí jim vše nejlepší do budoucna a s očekáváním budou sledovat jejich vývoj.

Co řekli při podpisu samotní hráči? Začneme u Zecha…

o jeho pocitech po podpisu nové smlouvy…
Cítím se opravdu dobře. Jsem velmi rád a poctěn, že jsem s klubem podepsal další kontrakt. Fandil jsem klubu už když jsem byl malý kluk a později jsem je pozorně i sledoval, takže podepsat smlouvu s tak úžasným týmem je vážně dobré.

o jeho vývoji za poslední rok...
Za poslední rok se toho stalo opravdu hodně za velmi krátký okamžik, musím ale prostě držet hlavu sklopenou a pokračovat ve svém vývoji. Doufám, že toho dosáhnu ještě více.

o získání zkušenosti s prvním týmem…
Bylo to úžasné. Budu se snažit z toho všechno využít ve svém vývoji a doufám, že se můžu pokusit o více šancí v prvním týmu. Je velmi důležité získat takovou zkušenost a prostě jen být blízko tak skvělým hráčům, kteří hrají na světové úrovni, abych se od nich mohl učit, vidět, jak trénují a připravují se na zápasy. Pro můj vývoj je to opravdu jen a jen dobře.

Po podpisu své první smlouvy se také vyjádřil Flo Balogun…

o podpisu jeho prvního profesionálního kontraktu…
Je to dobrý pocit. Jsem v klubu už od mala, takže jsem šťastný, že jsem dostal šanci pokračovat.

o tom, že je v klubu již od svých 10 let…
Bylo to jako na horské dráze, spoustu úspěchů a pádů, ale jsem potěšen, že má tvrdá dřina byla zaznamenána a začíná se vyplácet.

o jeho dosavadní sezóně…
Zatím je to dobrá sezóna, dávám spoustu branek, takže chci jen pokračovat ve skórování a chci týmu týden od týdne pomáhat.

o tom, že může vidět Emila, Joea a Eddieho v prvním týmu…
Je to opravdu dobré. Každý den je potkáváte v akademii a začínáte uvažovat nad tím, že když to zvládli oni, proč bych nemohl já?

o jeho cílech do konce sezóny…
Individuální cíl je skončit jako nejlepší střelec v U-18 Premier League.

/arsenal.com, twitter.com/