Novinky o Arsenalu ze dne 11.3., 2.část

 

Interviews:

Arsené Wenger je převědčený o tom, že se Arsenal udrží na 1.příčce Premier League.

Philippe Senderos: Stále můžeme doufat v titul.

Pjanič se nebrání nabídce Arsenalu.
Interviews:

{tab=Wenger}

Arsené Wenger je převědčený o tom, že se Arsenal udrží na 1.příčce Premier League.

Manažer Arsené Wenger zůstává i nadále přesvědčený o tom, že se Arsenalu podaří uspět v boji o titul v anglické Premier League, který svádí s ManYoos, i přes současný pokles formy celku ze severu Londýna.

 

Poslední zápas odehráli v neděli Gunners na půdě Wiganu, který se skončil bezgólovým výsledkem. Byla to již tŕetí remíza v řadě, a díky těmto výsledkům má Arsenal na čele tabulky už pouze dvoubodový náskok.

 

United, kteří o víkendu sehráli čtvrtfinále proti Porsmouthu(a prohráli…, jupíííí), mají tak zápas k dobru a šanci dostat se na čelo peletonu Premier League.

 

Gunners, kteří nastříleli v anglické nejvyšší lize nejvíce gólů ze všech týmu se momentálně perou ze špatně seřízenými mířidly, protože v posledních třech zápasech se jim podařilo vstřelit pouze 3 góly.

 

,,Jsem si jistý, že se na čele ligy udržíme. Nyní si procházíme špatnou formou, ale který tým to nepotká? Musíme zkrátka i nadále zůstat plně koncentrovaní, klidní a i nadále věřit tomu, že můžeme titul vyhrát.´´, řekl dnes Wenger.

 

V posledních třech utkáních jsme přišli o 4 body. Proti Aston Ville jsme si zasloužili remízovat, ale v zápasech  proti celkům z Birminghamu a Wiganu jsme podle mě podali lepší výkon, než remízový.

 

Touhle krizí si zkrátka asi budeme muset projít, co je negativní, už nás stála poměrně dost bodů. Pozitivní je fakt, že jsme ani jednou neprohráli, ale jak jsem řekl, ve dvou zápasech jsme si zasloužili vyhrát.

 

Ale pořád jsem přesvědčený o tom, že to letos dokážeme´´(=vyhrát titul).

 

Arsenal bude v příštím zápase hostit další sestupem ohrožený celek, Middlesbrough, a Wenger věří, že se jeho mužstvu podaří prolomit špatnou formu právě proti týmu manažera Garetha Southgatea.

 

,,Teď musíme jít zápas od zápasu, klidní, soustředění, odhodlaní zvítězit a odevzdat maximum na hřišti.

 

Od příštího zápasu se chceme opět dostat na vítětznou šňůru zápasů, a já věřím, že to dokážeme. Jsem o tom přesvědčený.´´


/tribalfootball.com/

{tab=Senderos}

Philippe Senderos: Stále můžeme doufat v titul.

Obránce Arsenalu, Philippe Senderos, je toho názoru, že morálka a sebevědomí mužstva Gunners jsou stále na velmi vysoké úrovni, navzdory tomu, že se mužstvu ze severu Londýna v posledních zápasech příliš nedaří.

 

Mužstvo Arsené Wengera uhrálo v posledních třech ligových zápasech pouze remízu a navzdory vynikajícímu zápasu, jenž Gunners odehráli na San Siru proti AC Milán(0-2), opět zaváhali v nejvyšší anglické soutěží, tentokrát proti mužstvu z Wiganu.

 

Senderos nevěří tomu, že by tyto tři remízy byly znakem toho, že by on a jeho spoluhráči ztratily odhodlání vyhrát anglický titul.

 

,,V naší sebedůvěře se zatím stále nevyskytla žádná trhlina. V součásné chvíli jsme stále na čele Premier League, a budeme i nadále přesvědčeni, že tuto sezónu můžeme vyhrát.

 

Budeme se snažit koncetrovat se a co nejlépe se připravit na další zápas. Snad se nám podaří odnést si z něho tři body. Víra ve vítězství v dalším zápase nám nechybí.

 

Výsledek ve Wiganu je pro naší cestu za titulem samozřejmě překážka, když už jsme remizovali ve třech zápasech za sebou. Máme velkou důvěru v sebe a ve svoje schopnosti, a v tom budeme i pokračovat. Budeme pokračovat v naší ofenzivní hře i v dalších zápasech, ale doufám, že tentokrát to bude za lepších podmínek.

 

Doufám, že v domácím prostředí a v lepších podmínkách, než na hřišti Wiganu, se nám konečně podaří předvést hru, kterou bychom chtěli. V každém zápase chceme získat tři body, a Middlesbrough je týmem, proti kterému můžeme ukázat, že jsme stále silní, a všem dokázat, že máme na to, vyhrát Premier League.

 

Ze zápasu s Wiganem si musíme odnést pozitiva. Mužstvo bylo v dobrém rozpoložení a předvedlo dobrý bojovný výkon.

 

Pokuď někdo pochyboval o tom, že nedokážeme bojovat, v neděli jsme dokázali, že se mýlil. Všichni v mužstvu byli nabuzeni a zaujali skvělý přístup k utkání, takže odejít z takto vyčerpávajícího utkání po 90 minutách tvrdé práce s remízou, je podle mě dobrý výsledek.´´

 

Senderos se připojil ke svému kouči, a také zkritizoval trávník na JJB Stadium.

 

,,Před několika měsící bychom možná podobný zápas tomu nedělnímu prohráli, ale nyní se nám proti Wiganu podařilo uhrát velmi dobrý výsledek.

 

Hřiště Wiganu je naprosto příšerné. Na konci zápasu jste to mohli vidět i na obrazovkách, ale to není žádná omluva za to, že jsme zápas nevyhráli.

 

Jsme zvyklí hrát na lepších hřištích, ale tohle zas tak špatné nebylo. Věděli jsme, že jedeme bojovat, že nás čeká jiný typ utkání než proti Milánu, a že se všichni budou muset snažit přizbůsobit se podmínkám, což se jsme se také snažili, ale zřejmě ne dostatečně.´´

 

/sport.setana.com/

{tab=Pjanič}

Pjanič se nebrání nabídce Arsenalu.

 

Arsenal je velmi silně spojený s letním příchodem mladíka z týmu Metz, Miralema Pjaniče, nicméně Gunners musejí nejprve předložit formální nabídku na koupi tohoto talentovaného záložníka.

 

Pjaničovi je teprve 17 let, ale má po celou svojí první profesionální sezónu ve francouzské Ligue 1 velmi dobrou formu, ve které ve 26 zápasech vsítil dva góly a nazbíral tři asistence.

 

V průběhu sezóny se hovořilo o jeho možném odchodu do jednoho z evropských velkoklubů, jako Real Madrid, Liverpool či Marseille, ale zvěsti o jeho čím tím více možném letním přestupu nabírají na jasnějších obrysech, navzodory tomu, že hráč podepsal v listopadu v Metz tříletou smlouvu.

 

,,FC Metz do této chvíle neobdrželo žádnou konkrétní finanční nabídku od klubu Arsenal FC, která by se týkala našeho hráče, Miralema Pjaniče.´´, prohlásil klubový mluvčí na strankách setanasports.com.

 

Hráč přiznává, že ho zájem ze severu Londýna velmi polichotil, ale prohlásil, že jeho vysněnou destinací je stánek Realu Madrid.

 

,,Nikdo z Arsenalu či Liverpoolu se mnou či mým otcem oficiálně nemluvil, ale to neznamená, že se mi od dvou klubů nedostalo zájmu, právě naopak.´´, řekl Pjanič na svých oficiálních stránkách. ,,Je samozřejmě velmi pěkné slyšet slova chvály z úst takového kouče, jakým je Arsené Wenger. To je znamení, že jsem na té spravné cestě.

 

Musím říct, že se svojí fotbalovou kariérou jsem zatím maximálně spokojen, a doufám, že i nadále budu.´´

 

/tribalfootball.com/

{/tabs}
{mos_fb_discuss:5}