Novinky o Arsenalu ze dne 18.3.

View image detail

Po delší době tu máme opět souhrn novinek ohledně mužstva Gunners za několik posledních dní. V tomto článku naleznete dva rozhovory s Williamem Gallasem, rozhovor s Arsené Wengerem, s Tomášem Rosickým a s Bacary Sagnou. Mimo to zde najdete ještě novinky o Ebouém.Interviews:

{tab=Gallas 1.}

Gallas pochybuje o mentální síle mladíků

Kapitán Arsenalu, William Gallas, pochybuje o mentální síle našich mladých hráčů poté, co Arsenal získal z posledních 4 zápasů v Premier League pouze 4 body, a teď musí sledovat celek ManYoos v čele tabulky.

 

Sezóna, která se pro Arsenal vyvíjela velmi dobře, tak nějak začala nabírat trhliny po skvělém vítězství na San Siru proti AC Milán.

 

Gallas teď pochybuje, zda-li mají všichni hráči v našem kádru dostatek mentální síly na to, aby vydrželi bitvu o titul v Premier League.

 

„Řeknu vám, proč byl takový rozdíl mezi našimi výkony proti Milánu a v následujícím zápase proti Wiganu – bylo to v našem přístupu.

 

Neříkám, že jsme na ten zápas nebyli připraveni, protože si myslím, že jsme byli, ale někdy je pro vás prostě po veledůležitém zápase v Lize Mistrů velmi těžké najít stejnou úroveň motivace v dalším zápase.

 

Co jsme ve skutečnosti potřebovali, byl ještě lepší výkon, než který jsme podali proti Milánu. Tomu musíme všichni porozumět co nejrychleji, protože počet zbývajících zápasů v sezóně se začíná ztenčovat.

 

Když se podíváte na tabulku Premier League, nemyslím si, že jsme až zase v tak velkém průšvihu, ale vzhledem k tomu, že už nejsme na prvním místě, ne všechno je v našich rukách.

 

Musíme hodně popřemýšlet o naších výkonech, nesoustředit se na tabulku, a prostě od teď už musíme vyhrát každý další zápas.“


/arsenal-mania.com/


{tab=Gallas 2.}

Gallas: Nesmíme se bát žádného týmu.

William Gallas trvá na svém názoru, že Liverpool nebude cítit žádný respekt vůči Arsenalu ve čtvrtinále Ligy Mistrů.

 

Kapitán Arsenalu oznámil, že očekává zlepšení výkonů svého mužstva v zápasech, v níž se střetnou dva giganti z Premier League.

 

„Byl to naprosto úžasný výkon ode všech, kteří odehráli zápas na San Siru. Možná, že výkon podobný tomu našemu poslal varovnou zprávu všem evropským fotbalovým gigantům.

 

Možná, že způsob, jakým jsme zápas vyhráli, fanoušky překvapil. Vyřadili jsme obhájce titulu a víme, že můžeme porazit kohokoli ze zbývajících 7 týmů. Ale samozřejmě, pokud nebudeme dostatečne obežřetní a soustředění, pak nás může kdokoli vyřadit.

 

Byli jsme vylosování do dvojice proti Liverpoolu a díky tomu s nimi budeme muset hrát tři po sobě jdoucí zápasy v průběhu dvou týdnů. Každý zápas ve čtvrtfinále Ligy Mistrů je vždy velmi náročný, ale my víme, že pokuď předvedeme stejný výkon jako v osmifinále, nemáme žádný důvod strachovat se o výsledek a nemusíme mít strach z žádného soupeře.“

 

/arsenal.com/


{tab=Wenger}

Wenger: Remíza je velmi frustrující, ale my budeme bojovat až do konce.

Arsené Wenger očekává, že se výkon jeho mužstva v dalším zápase rapidně zvýší po velmi zklamávající sobotní remíze proti Middlesbrough.

 

Pro Arsenal to byla již čtvrtá remíza v řadě a díky ztrátě bodů z těchto utkání se do čela Premier League dostal celek ManYoos. Manažer Arsenalu přiznal, že po zápase panovala v šatně nejhorší atmosféra, jakou v této sézoně zažil.

 

I navzdory vyrovnávajícímu gólu Kola Tourého z 84.minuty a horečnému závěrečnému tlaku se Arsenalu nepodařilo vsítit rozhodující branku, a všichni hráči měli pocit, jako bychom tento zápas prohráli. I když si Arsenal možná vybral špatný čas na zaváhání, francouz ví, že ještě stále máme čas napravit situaci.

 

„Je to velmi frustrující, protože jak Chelsea, tak i Manchester United vyhráli zápas 1-0 a ani jeden z týmů nepředvedl nijak oslnivý výkon.

 

My jsme chtěli dosáhnout podobného výsledku, ale neuspěli jsme. Už brzy jsme prohrávali 0-1 a to poskytlo hráčům Middlesbrough hodně odvahy na bránění. V závěru zápasu jsme sice skórovali, ale už bylo příliš pozdě, abychom zápas rozhodli v náš prospěch.

 

Je to velmi frustrující, protože Middlesbrough vystřelil za celý zápas pouze jedinou střelu, a přesto si odváží jeden bod za remízu.“

 

Ve skutečnosti jsme ztratili v posledních čtyřech zápasech už 8 bodů a Wenger pro to nemá žádné jasné vysvětlení.

 

„Není pro to žádná očividná příčina. Tedy kromě skutečnosti, že se nám podařilo neuvěřitelným způsobem příjit o dva body v zápase proti Birminghamu a možná, že to má vážnější důsledky na naší formu v Premier League.

 

Ale s podobnými věcmi se musíte vypořádat, a já si nemyslím, že by to bylo to správné vysvětlení. Zápas proti Wiganu byl hned po zápase proti Milánu, zápas proti Aston Ville byl náročný, protože je to kvalitní tým a v zápase proti Middlesbrough jsme odevzdali na hřišti naprosto všechno, ale nebyli jsme dostatečně kreativní.

 

Nevím, jestli se hráči litují. Můžete si z toho udělat závěr sami. Já si myslím, že na hřišti nechali naprosto vše, ale chyběl asi zlomek víry ve vítězství.

 

V šatně po zápase panovalo velké zklamání. Bylo to, jako bychom ten zápas prohráli. Byla to nejhorší atmosféra po zápase, jakou jsem v této sezóně zažil.“

 

/arsenal.com/

 


{tab=Rosický}

Rosický o svých zraněních a o rozlosování čtvrtfinále Ligy Mistrů.

 

Záložník Arsenalu, Tomáš Rosický, přiznává, že Arsenal má nejtěžši los ze všech týmů ve čtvrtfinále Ligy Mistrů.

 

Gunners byli vylosováni proti Liverpoolu, díky čemuž spolu oba dva anglické celky budou muset sehrát tři po sobě jdoucí utkání.

 

Vzhledem k tomu, že 4 z posledních 8 týmů v Lize Mistrů jsou z Anglie, všechny anglické celky si přály, aby se vyhnuly střetu s rivalem z Premier League, ale ´´Černého Petra´´ si vytáhli nakonec mužstva Arsenalu a Liverpoolu.

 

Rosický řekl: „Samozřejmě, že je to velmi náročný los, mohli jsme být vylosování proti slabšímu soupeři.

 

Myslím si ale, že naše loňské vyřazení od PSV Eindhoven v osmifinále jasně prokázalo, že v této fázi už žádné slabé týmy nejsou.

 

Pokud se chceme probojovat do finále, nesmíme se snažit chtít vyhnout těm ´´velkým´´ týmům. ¨

 

Samozřejmě, že tyto zápasy budou také velmi vzrušující pro fanoušky obou týmů.“

 

Český internacionál je již nějakou dobu zraněn, konkrétně od konce ledna, a stále se léčí ze svalového zranění, které se, zdá se, nechce vyléčit.

 

„Moje zranění už mi jde na nervy.

 

Ještě pořád nemůžu začít s plným tréninkem.

 

Nejhorší na tom je, že já s tím nemůžu nic dělat, prostě jenom čekat, a doufat, že se zranění co nejrychleji vyléčí.“

 

/arsenal-mania.com/

 

/Tomáši, nechci Ti nijak radit, ale nepředepsal Ti náhodou doktor Kolář nějaké cviky na Tvoje problémy?!/{tab=Sagna a Eboué}

Sagna: Ještě stále můžeme vyhrát double./Odejde Eboué z Arsenalu?

 

Obránce Arsenalu, Bacary Sagna, trvá na tom, že hráči Arsenalu mají stále na to, aby vyhráli titul jak v Premier League, tak i v Lize Mistrů.

 


Mužstvo Gunners ale nicméně uhrálo v posledních čtyřech utkáních anglické nejvyšší soutěže vždy pouze jen remízu, a umožnilo tak celku ManYoos, aby se vyhoupl do čela Premier League.

 

Sagna řekl: „Posledních pár týdnu všem jasně ukázalo, jak jsme silní.

 

Když jsme dokázali postoupit přes evropské šampióny, můžeme klidně vyhrát double.

 

 

 

 


 

Mezitím začínají nabírat na intenzitě pověsti o možném letním přestupu Emmanuela Ebouého do katalánské Barcy.

 

Španělská televize TV3 oznámila, že Barcelona hodlá v létě přivést Ebouého jako náhradu za v létě zřejmě odcházejícího obránce Gianlucu Zambrottu.

 

/arsenal-mania.com/

 

{/tabs}
{mos_fb_discuss:5}