Celý názov: Sportclub Neusiedl am See 1919

Minulá sezóna: 7. miesto v 3. rakúskej lige (Regionalliga Ost)

Tréner: Harald Toth

Aktuálny káder:
brankári: Rene SUMMER, Adolf KAISER, Peter REITER.

obrancovia: Daniel GANGL, Markus DOMBI, Johannes SEYWERTH, Gabor BAGOLY, Stefan DENK, Markus MACHO, Karl WINDISCH, Mario HORVATH.

záložníci: Andreas BAUER, Dominik SILBERBAUER, Patrick KIENZL, Christoph KIENZL, Julian SALAMON, Michael KOLLER, Mario LINSHALM, Felix WENDELIN.

útočníci: Martin BRUCK, Manuel PETHÖ, Juray SKRIPEC.

10 faktov o SC Neusiedl 1919

1.  SC Neusiedl bol založený v roku 1919
.

2. V roku 1979 SC Neusiedl 1919 pozval Rapid Viedeň na zápas v rámci oslavy 60. výročia založenia klubu. Rapid vyhral 9:1
.

3. V sezóne 1981/82 SC Neusiedl 1919 postúpil do 1. ligy napriek tomu, že v 2. lige skončil na 4. mieste. Dôvodom bolo rozširovanie 1. ligy.
.

4. V nasledujúcej sezóne 1982/83 sa SC Neusiedl 1919 tesne vyhol vypadnutiu z 1. ligy napriek tomu, že v prvých 15 zápasoch získali len 6 bodov
.

5. V nasledujúcej sezóne kôli finančným ťažkostiam skončil SC Neusiedl 1919 na poslednom mieste so 4 bodmi.
.

6. Jún 1984 – SC Neusiedl 1919 dobrovoľne opúšťa 2. ligu a smeruje do regionálnej ligy
.

7. Sezóna 1988/89 – SC Neusiedl padá do 5. ligy
.

8. Najvyššie víťazstvo SC Neusiedl zaznamenal proti SC Wiesen v sezóne 2004/05 – konkrétne 10:0
.

9. Minulú sezónu skončil SC Neusiedl 1919 na 7. mieste v 3. lige (Regionalliga Ost), 11 bodov za víťazom FC Waidhofen/Ybbs.
.

10. Bývalý nemecký reprezentant Carsten Jancker je individuálnym trénerom NSC Neusiedl 1919 a zároveň hlavným trénerom U-14.

Možná zostava:

Tak a máme tu posledný zápas v Rakúsku. Beriem ho ako nejakú prípravu na Emirates Cup, preto si myslím, že aj hráči, ktorí boli na MS by nejké minúty v zápase mali dostať, čo našu kvalitu len a len zvýši. Všetko sú to však len prípravné a priateľsé zápasy, v ktorých si to môže Wenger poskladať ako sa mu zachce, čiže už pred zápsom je jasné, že do zostavy som sa netrafil, aj keď to nie je v tomto preview nejakým cieľom. Skôr ide o subjektívne a ničím nepodložené úvahy a preto ani neviem vysvetliť prečo som to dal takto a ani sa o to nejdem veľmi snažiť. Predsa len sú to prípravné zápasy a aj také prípravné preview, pretože nejako cítim, že ani mne prestávka od písania neurobila najlepšie a ťazko sa hneď dávajú myšlienky do kopy. Snáď sa to zlepší s ďalšími zápasmi.

1. polčas:

Vlastne čo viem k tomu povedať: brankári by mali byť Almunia a Mannone, pretože nechytali proti Sturmu. Zároveň je zostava na prvý polčas podobná tej proti Sturmu avšak doplnená o Clichyho, Sagnu a Songa. Uvidíme ako to teda bude, nechajme sa prekvapiť.

2. polčas:

Na záver by som len rád dodal, že prvým tímom, ktorý nás vážnejšie preverí bude AC Miláno na Emirates Cupe v sobotu a potom aj Celtic. Už sa teším na Emirates, na trávnik, na masu fanúšikov a na celkovo kvalitnejší zápas, ktorý si konečne vychutnám v TV na Sport 1…