O budoucnosti Hleba se rozhodne už brzy

O budoucnosti Alexandra Hleba v celku Arsenalu může být podle jeho agenta rozhodnuto během několika příštích dní.
Už několik týdnu kolují spekulace o možném letním odchodu našeho hráče, především pak do Interu Milán, Realu Madrid, a katalánské Barcelony.

 

„Je tu samozřejmě možnost, že zůstane v Arsenalu, s Wengerem budeme mluvit během několika příštích dní.“, řekl jeho agent, Ferber.

 

„Kluby z Itálie a ze Španělska o něj mají eminentní zájem, ale budou muset počkat.

 

Pokud by odešel, odešel by rozhodně do klubu mimo britské ostrovy, protože Arsenal je pro něj jediný anglický klub, za který bude kdy chtít hrát.“, zakončil Farber.

 

Wenger v průběhu dubna varoval Inter, že pokud budou jejich “nelegální“ vyjednávání s Hlebem pokračovat, rozhodně je nahlásí vedení FIFY.

 

Kouč Interu, Mancini, řekl, že Hleb je jedním z hráčů, které by fanoušci Serie A moc rádi viděli pobíhat po italských trávnících.

 

Wenger k tomu tehdy řekl: „Je neuctivé, aby klub vydal takovéto prohlášení. Je to nelegální.

 

Takovéto chování mezi dvěma velkými kluby rozhodně nebudeme akceptovat. Pokud budu chtít koupit nějakého hráče z Interu Milán, nejdříve zavolám Interu Milán.

 

Pokud mají o hráče zájem, proč mi nezavolali? Když chci nějakého hráče, vždy napřed zavolám řediteli klubu, v němž onen hráč hraje, a zeptám se ho, zda-li je hráč na prodej.“

 

V průběhu právě uplynulé sezóny přinesla média zprávy o tajných jednáních bývalého hráče Stuttgartu s Interem Milán během pobytu londýnského mužstva v italském městě před zápasem Ligy Mistrů s AC – tzv. “zmrzlinová kauza“.

 

V tomto týdnu řekl Hlebův agent španělským novinám, že je pro něj velká pocta, že jeho hráč je považován za jednu z hlavních letních posil Realu.

 

„Nikdo by neměl mít pochybnosti o tom, že být na “wanted listu“ takového klubu, jakým je Real Madrid, je vždy velkou poctou.“

 

Hleb přišel do Arsenalu v roce 2005, kdy podepsal 4letý kontrakt, a Wenger za něj tehdy zaplatil Stuttgartu částku 11,2 miliónů liber.

 

/bbc/