O Busaccovi trochu s humorem

 

Kdo to je vlastně  Masimo Busacca?

Kontroverzní vyloučení Robina van Persie v utkání s Barcelonou se bude diskutovat ještě asi hodně dlouho. Reakce na sporné jednání rozhodčího na sebe nedaly dlouho čekat, na tiskové konferenci Busaccu kritizoval nejen Robin van Persie, ale i Arséne Wenger.

Než však UEFA vyřkne svůj ortel a potrestá našeho managera a létajícího Holaňďana, pojďme si humornou formou připomenout, kdo to Masimo Busacca, co se týče fotbalu, vlastně je, aneb několik střípků ze života spořádaného Švýcara :-).

První byl sir

Mnozí si jistě vzpomenou ne semifinále Ligy Mistrů v roce 2008 mezi United a Barcelonou. Skotský trenér se tehdy velice zlobil, že rozhodčí nepískl penaltu za faul Rafaela Marqueze z Barcelony na Cristiana Ronalda.

Vztyčený prostředníček

V roce 2009 Busacca dostal od švýcarské federace třízápasový distanc za vulgární gesto vůči fanouškům v zápase mezi FC Baden i Young Boys Bern.

Zakázané uvolňování?

Sotva několik dní po incidentu ve Švýcarsku tento rozhodčí v zápase mezi Al-Gharafa a Al-Khor v Kataru se podle mnoha svědků „zakázaně“ uvolnil v průběhu zápasu. Video ZDE.

A naposledy?

Na světovém šampionátu v JAR si získal nehynoucí vděk domácích, když v utkání s Uruguají vyloučil domácího hráče Itumelenga Khuna.

 

Takže už raději Busaccu ne, co myslíte  🙂

 

/různé zdroje, foto ilustrační/