O Martíneze se zajímá Aston Villa. Potenciální náhrada je z Brentfordu

Dlouho omílaná spekulace nabývá reálnějších obrysů. Gólman Emiliano Martínez, který s Arsenalem zažil úžasnou pokoronavirovou část loňské sezóny a odchytal i nedávné vítězné utkání Community Shieldu, zcela očekávaně upoutal pozornost jiných klubů. Vedení Kanonýrů dle posledních zpráv vede konkrétní jednání s Aston Villou.

Martínez napsal jeden z nejsilnějších příběhů uplynulého ročníku Premier League, bohužel pro fanoušky Gunners se však musí počítat i s možností, že 28letý gólman během probíhajícího transferového období odejde.

Pomyslnému závodu zatím vévodí zmiňovaní Villains, v kontaktu ale údajně zůstává také Schalke 04 pod vedením bývalého kouče Huddersfieldu Davida Wagnera. Arsenal necítí potřebu loajálního hráče urgentně prodávat, přičemž Mikel Arteta setrvání dvojice vyrovnaných brankářů v podobě Martíneze a Lena rovněž kvituje.

Martínez se skvělými výkony nesmazatelně podepsal pod úspěšný závěr sezóny

Anglický tisk, jmenovitě Sky Sports, už však pracuje i s možností neodolatelné nabídky některého z kupců. V takovém případě by celek z Emirates Stadium zvážil obchod se západolondýnským celkem. V dresu Brentfordu totiž zažil úspěšný rok Španěl David Raya. Toho na sever britské metropole láká spolupráce s naším trenérem brankářů Iñakim Cañou Pavónem, který donedávna působil právě u finalisty play-off The Championship.

Jisté je, že celá šlamastika najde konečného řešení do 16. října, kdy končí domácí přestupní okno. Emilianu Martínezovi aktuálně běží kontrakt do roku 2022 a v kádru Arsenalu se o místo jedničky bude muset porvat s uzdraveným Berndem Lenem, který do zranění kolene v utkání s Brightonem také platil za velkou oporu.