O Wengerovi, Arsenalu a přestupech

 

Zimní přestupové okno se otevře již po dnešní půlnoci a s tím se jistě vyrojí ještě více spekulací než doposud.

 

Arsene Wenger vydal již několik prohlášení, kdy odmítal naznačit koho koupí a zda vůbec k něčemu dojde.

 

Jen si to shrňme: podle vedení klubu má pan Wenger peníze na přestup. Wenger sám nepopřel nákup nějakého hráče, ale pokud někoho koupí, pak to bude podle jeho slov hráč na nejvyšší úrovni.

 

Ve svém posledním rozhovoru prozradil, že i přes zranění Robina van Persieho, který zřejmě tuto sezonu již dohrál, přes zranění Bendtnera a Walcotta nemá v úmyslu kupovat žádné hráče. Jen dodám, že Eduardovy výkony nejsou zrovna oslnivé a Arshavin to má na hrotu hodně těžké.

 

Důvodem, kterým se bránil Wenger, je ten, že Arsenal dal i přes absenci svého nejlepšího útočníka a další zraněné hráče nejvíce gólů v lize.

 

Tento fakt nemůžeme popřít, ale otázka je taková, zda-li to bude stačit v letošní honbě za titulem. Věřím, že máme kvalitní a široký kádr a že útočníci se ještě zvednou, ale posila by neuškodila.

 

Nechci mluvit do systému pana Wengera, který je opravdu vynikající a věřím, že přinese již brzy své pomyslné ovoce.

 

Podle mého názoru, je posilování útoku zbytečné, jenže mnozí se mnou budou nesouhlasit. I přes mnohá zranění máme v útoku kvalitu. Na druhou stranu při tolika zraněních a náročnosti programu by se další hráč hodil. Jen je otázka co příští sezonu, když budou všichni zdraví a jak řešit následný přetlak.

 

Vrátí se Simpson z hostování, Vela čeká na svou šanci a přijdou i další mladíci, kteří potřebují hrát. Vedle nich zde budou kanonýři formátu Robina van Persie a letos podceňovaného Eduarda. A bude tu i Nicklas, kterého sem si tuto sezonu oblíbil, jelikož ke své drzosti přidal i více bojovnosti a začal se prosazovat.

 

Možných hráčů, kteří by nám mohli pomoci a o kterých se spekuluje je hned celá řada.

 

Spekuluje se nejvíce o Chamakhovi, ale ten je z Afriky a v lednu nebude moci nastoupit. Dále Huntelaar, kterého bych viděl nejraději, jelikož holandská útočná škola je jedna z nejlepších na světě. Nemůžeme zapomenout ani na Carltona Colea, který je ale taktéž zraněný, Agbonlahor, ke kterému nemusím nic dodávat a na konec ale ne poslední je tu Džeko.

 

Každý má své pro a proti, ale rozhodně jsou to kvalitní útočníci, kteří by byli jistě přínosem pro naši hru.

 

Jsem velice zvědavý jak celou situaci Arsene Wenger vyřeší, ale já vím jediné. Wenger nás všechny překvapí a udělá maximum pro svůj klub. Nakonec Fergusonovi, Ancelottimu a spol vypali rybnik.

 

Take it easy

 

 

/arsenal.com + Pulec/