Odegaard – Jsem velmi hrdý, šťastný a vděčný

Martin Odegaard nemusel dlouho čekat na trofej poté, co ho Mikel Arteta jmenoval kapitánem.

Oficiální oznámení, že Nor bude novým kapitánem, přišlo v sobotu ráno a jen o pár hodin později už zvedal nad hlavu Emirates Cup po drtivé výhře 6:0 nad Sevillou. Po zápase na vyprodaném Emirates Stadium naše číslo 8 hovořilo o své hrdosti a kapitánství. Zde je jeho vyjádření:

o výkonu…

Jo, byl skvělý. Myslím, že od začátku jsme byli opravdu ve hře. Před začátkem ligy chceme získat dobrý pocit, takže si myslím, že se nám dařilo a bylo příjemné hrát opět před fanoušky tady na Emirates, takže to byl hezký den.

o sebevědomí týmu…

Myslím, že sebevědomí je zjevně vysoké. Máme za sebou několik dobrých zápasů, v poslední době jsme porazili dva dobré týmy a hrajeme dobře, takže máme samozřejmě dobrý pocit, ale musíme zůstat klidní, musíme zůstat pokorní a dál tvrdě pracovat. Víme, že to nebude snadné, takže musíme dál tvrdě pracovat a být stále ve střehu. O tom to celé je, tlačit na pilu každý den.

o zvednutí trofeje jako kapitán…

Jo, to není špatný začátek! Samozřejmě je to pro mě velký okamžik a jsem velmi hrdý na to, že jsem kapitánem tohoto fantastického fotbalového klubu. Ano, je to pro mě velký den.

o jeho reakci na jmenování kapitánem…

Samozřejmě jsem byl šťastný, hrdý a vděčný za důvěru a za to, že mě chtěl za kapitána. Je to pro mě velký úspěch a je příjemné být součástí tak dobrého týmu, takže si to budu užívat.

o dalších vůdčích osobnostech v týmu…

Ano, samozřejmě je důležité, abychom se všichni ujali vedení, není to jen o mně nebo několika lidech, ale myslím, že každý se musí ujmout vedení a dělat to, co je pro tým nejlepší, takže to musí dělat každý.

k pátečnímu zápasu na hřišti Palace…

Konečně! Na ten jsme už nějakou dobu čekali. Těšíme se, až zase začneme, vždycky je příjemné vrátit se k důležitým zápasům, takže to bude příjemné a doufejme, že se nám podaří dobře začít.

arsenal.com