Oficiálně: Oleksandr Zinčenko přestoupil do Arsenalu

Předem se omlouváme za opožděnou reakci – bohužel byl problém s tvorbou článků na webu.

Oleksandr Zinčenko přestupuje z Manchesteru City na dlouhodobý kontrakt.

Pětadvacetiletý fotbalista přináší do našeho týmu obrovské zkušenosti z Premier League i mezinárodního fotbalu, neboť za Manchester City nastoupil ve 128 zápasech a 52krát hrál za Ukrajinu.

Alex prošel mládežnickou akademií ukrajinského klubu Šachtar Doněck a v roce 2015 přestoupil do ruského klubu FC Ufa. Po 31 vystoupeních v dresu FC Ufa podepsal v červnu 2016 smlouvu s Manchesterem City, ročník 2016/17 strávil na hostování v nizozemském PSV Eindhoven a v následující sezoně se vrátil do City.

Levý obránce Alex, který může operovat ve středu pole i v obraně, vyhrál čtyřikrát Premier League i Ligový pohár. Jednou vyhrál také FA Cup a v roce 2021 si zahrál finále Ligy mistrů.

Technický ředitel Edu k tomu řekl: „Mám velkou radost, když vidím, jak tady v klubu pracujeme jako tým. Plán jsme dali dohromady brzy a Oleksandr Zinčenko byl hlavním bodem našeho seznamu. Jsme rádi, že je teď Alex s námi, protože má atributy, které, jak jsem si jistý, dostanou náš tým na jinou úroveň.“

Mikel Arteta dodal: „Jsme moc rádi, že se k nám Alex připojil. Je to hráč, kterého osobně velmi dobře znám a po svém působení v Manchesteru City jsem ho nadále sledoval. Alex je velmi kvalitní hráč, který nám poskytne možnosti a všestrannost. Nejde jen o pozice, na kterých může hrát, ale také o všestrannost, kterou nám poskytne v útoku i obraně. Alex je člověk se skvělými lidskými vlastnostmi a charakterem a jsem rád, že všichni vynaložili toto obrovské úsilí, aby Alexe do klubu přivedli.“

Alex se stává pátou novou posilou našeho prvního týmu mužů v tomto předsezónním období. Již se připojili také Gabriel Jesus, Marquinhos, Matt Turner a Fabiu Vieira.

Alex se již připojil k týmu na našem předsezónním soustředění v Orlandu. Jeho číslo v týmu bude včas oznámeno.

Všichni v Arsenalu Alexe a jeho rodinu v klubu vítají.