Oficiálně : Arteta v Arsenalu

 

Včera, chvilku před půlnocí, získal Arsenal Mikela Artetu za částku 10 miliónů liber. Ale ještě pár hodin před tím to vypadalo, že z přestupu sejde.

Překážkou na cestě do Londýna se staly týdenní platby, které chodily na účet Artety z Evertonu. V liverpoolu hráč dostával 80 tisíc týdně a měl ještě smlouvu na 4 roky. Arsenal ale nechtěl 29letému hráči dát tak dlouhý kontrakt, protože Mikel se v minulosti trápil se zraněními.

V ten moment do jednání zasáhl samotný hráč a souhlasil se snížením své mzdy na 70 tisíc liber týdně, aby mohl podepsat 4 letou smlouvu.

Je to svým způsobem groteskní situace, protože aby Arteta přešel z týmu hrajícího o střed tabulky k týmu hrajícího Ligu Mistrů, musel souhlasit s nižším platem. Vedení Arsenalu ale musí být spokojené, že sám hráč tak silně chtěl hrát za londýnský klub.

Mikel hraje na pozici záložníka a přichází jako náhrada za Cesca Fábregase. Jestli Artetu nebudou trápit zranění, budou kanonýři s posilou určitě spokojeni.

Odchodem Artety je ale zklamaný David Moyes, manager Evertonu, který pro sky sports přiznal, že s prodejem není spokojený. Ztráta Artety je obrovské zklamání i pro fanoušky The Toffees, kteří musí vzít zavděk jen získáním Roystona Drentha a útočníka Denise Stracqualursiho. Po odchodech hráčů jako Arteta, Jermaine Beckford nebo Yakubu Aiyegbeny nebudou fanoušci Evertonu na toto transferové období vzpomínat v dobrém.

Moyes uvedl, že nemohl Artetu udržet, protože hráč silně toužil hrát v Lize Mistrů.

„Mikel mě informoval, že chce přestoupit do Arsenalu, jakmile by se objevila nabídka. Jsem z jeho ztráty velmi nespokojený, ale nemohl jsem mu bránit“, řekl Moyes.

 

/skysports, Mirrorfootball.co.uk/