Oficiálně: Cazorla opouští Arsenal

Santi Cazorla již nebude hájit barvy Arsenalu. Odchod španělského záložníka, kterému vypršela smlouva, potvrdily oficiální stránky. 

Santi přišel do klubu v létě 2012 z Málagy a během krátké chvíle se stal jednou z hlavních postav týmu. Fotbalista s vynikající  technikou se nesmazatelně zapsal také do srdcí fanoušků, a to nejen díky své neustále dobré náladě.

Cazorla za šest sezón u Gunners nastoupil ke 180 utkáním, ve kterých vstřelil 29 branek ve všech soutěžících. Hráč dvakrát pomohl Arsenalu získat FA Cup a FA Community Shields.

Při zisku úvodního vítězného finále v roce 2014 skvělým přímým kopem snížil na 1:2 proti Hullu a nastartoval tak celek k obratu.

Santi se v zápase neobjevil od října 2016, kdy utrpěl zranění Achillovky. Před koncem ročníku se sice dostal znovu do tréninku, do utkání ovšem nezasáhl.

K jeho odchodu se vyjádřil také Ivan Gazidis. „Santi je jeden z hráčů, na které je radost pohledět. Disponoval přirozenou schopností hrát oběma nohama. Jeho rychlost a pohyb zapříčinily naše nejlepší výkony uprostřed zálohy. Hraje s radostí a svobodou, což je velmi nevídané. Do budoucna mu přejeme hodně štěstí a zároveň mu děkujeme za jeho důležitý přínos pro náš klub.“

/arsenal.com/