OFICIÁLNĚ: Coquelin přestoupil do Valencie

Francie Coquelin se definitivně stal hráčem Valencie. Informaci ve čtvrtek na oficiální stránkách přinesl Arsenal. Přestupová částka nebyla zveřejněna, spekuluje se ovšem o dvanácti milionech liber.

Francis do Arsenalu přišel v roce 2008 z Lavalu a za Gunners si připsal 160 startů. Francouzský záložník se do historie klubu nesmazatelně zapsal rok po svém příchodu, když byl součástí vítězného týmu v mládežnickém FA Cupu.

Na začátku kariéry Coquelin reprezentoval svoji zemi na úrovních U-17 až U-21. Společně s Alexem Lacazettem v roce 2010 vyhrál Mistrovství Evropy do 19 let.

Francis ze začátku dospělého fotbalu putoval po hostováních, než se stal stálým členem prvního týmu. I díky němu Arsenal vyhrál v letech 2015 a 2017 FA Cup.

Celý klub přeje Francisovi ve Valencii jen to nejlepší, zároveň by mu chtěl poděkovat za jeho přínos klubu.

/arsenal.com/

Komentáře

  1. Petr (karma: -5) #46

    A zastanu se AW. Skoro kazdy hrac, ktery odesel ( v posledni dobe např Hleb ), se o Arsenovi vyjadřuje skoro jako druhem otci.Nemyslim ze to je spatnym přístupem k Francisovi ani cenou nebo trzni hodnoutou (viz Holding), proste jen vic veri Granitovo schopnostem.A kdyz si srovnam Granita a Francise mimo Arsenal, tak mi vyjde taky lip Granit.Kapitan Borusie ve 23 letech, dela obcas kapitana Švýcarsku, to je na miskach vah jasne v prospech Granita. Spis nas herni system neni momentálně ani pro jednoho to prave.A navic se objevil Niles. Jasna volba, byt ja ve vedeni, asi to vyresim stejne. Hodne stesti a s Gabrielem co nejmene karet ?

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.