Oficiálně: do Arsenalu přichází na hostování David Raya

27-letý brankář byl stabilní součástí Brentfordu v předchozích sezonách. V minulém ročníku Premier League odehrál všech 38 zápasů.

David se narodil v Barceloně a přišel do Anglie, když mu bylo 16 let. Stal se tehdy hráčem akademie Blackburn Rovers. Od té doby si prošel krátkým hostováním v Southportu, postoupil s Rovers do Championship a o 108 startů za první tým odešel v létě 2019 do západního Londýna.

Pod vedením Thomase Franka si připsal 161 zápasů a ve své premiérové sezóně dokonce získal zlatou rukavici pro nejlepšího brankáře ligy. Brentfordu tehdy těsně unikl postup do Premier League. Nemusel však čekat dlouho a stěhoval se s týmem do nejvyšší anglické soutěže. Hned v následujícím ročníku porazil Brentford v Play-Off Swansea a zajistil si tak postup.

Minulý ročník byl pro Davida velmi úspěšný na mezinárodní scéně. Byl povolán, aby reprezentoval Španělsko v březnu 2022. Svůj debut si odbyl při vítězství 2:1 proti Albánii. Následně se dostal i do užšího výběru, který odcestoval na MS v Kataru. Konec ročníku 2022/2023 zakončil úspěšně, když Španělsko porazilo na penalty Chorvatsko v Lize národů a David tak pozvedl nad hlavu trofej.

Sportovní ředitel Edu řekl o přestupu toto: „Vítáme Davida na celosezonním hostováním z Brentfordu. David je brankář nejvyšších kvalit, který soustavně podával za Brentford kvalitní výkony. Jeho přestup znamená, že přidáváme do týmu kvalitu a potřebnou hloubku, abychom mohli ve všech soutěžích podávat ty nejlepší výkony.“

Součástí dohody je možnost udělat přestup trvalým.

David bude nosit dres s číslem 22 a všichni v Arsenalu ho vítají v klubu.

/Arsenal.com/