Oficiálně: Do Arsenalu příchází William Saliba

Vysoce oceňovaný obránce William Saliba přestupuje do Arsenalu z francouzského klubu Saint – Etienne.

Střední obránce stráví ještě jednu sezonu na hostování v Saint – Etienne, než se připojí k prvnímu týmu.

Emery řekl k jeho příchodu následující:

„Jsme rádi, že se k nám William připojil. Chtělo ho hodně týmů, ale rozhodl se přestoupit k nám a být součástí naší budoucnosti. Zůstane ve Francii ještě jednu sezonu, aby získal více zkušeností a poté se budeme těšit na to, až se k nám připojí.“

William podepsal svou první smlouvu v 17 letech. Svůj profesionální debut si připsal při ligové výhře 3:2 nad Toulouse 25. září 2018. Svými výkony si vysloužil dalších 13 startů v ligové sezoně.

18-letý hráč také reprezentuje Francii. Nedávno byl povolán do týmu do 20 let.

Williame, vítej v Arsenalu. Jaký máš pocit z podpisu?

Jako první musím říct, že podepsat pro tak velký anglický klub je obrovská radost. Pro mě jde o největší klub v Anglii, takže to bylo snadné rozhodnutí. Dlouho jsem se nerozmýšlel, takže jsem velmi šťastný.

Víme, že sis mohl vybírat mezi námi a našimi rivali, Tottenhamem. Co tě přimělo zvolit si Arsenal?

Historie, znak… od malička jsem sledoval Arsenal hrát v Lize mistrů a jinde. Prošlo tudy mnoho francouzských hráčů. Takže to mi hodně pomohlo se rozhodnout.

Jsou samozřejmě teprve na začátku své kariéry, jak jsi tedy reagoval, když jsi zaslechl, že tě chce Arsenal podepsat?

Jo, je to vždycky krásné, ale člověk musí makat dál, když se objeví tyhle zprávy. Musíte na sobě dál pracovat a to je přesně to, co dělám a jsem hrdý, že jsem zde podepsal.

Mluvil jsi s nějakým hráčem z Arsenalu před podpisem?

Jo, mluvil jsem s Matteem [Guendouzi]. Dokonce jsem na něj narazil v lunaparku v Paříži, kde jsem mu řekl, že mě chce Arsenal podepsat. Jemně mi poradil, abych sem přišel a vysvětlil jaké to tady je.

Samozřejmě strávíš tuto sezonu zpátky v Saint-Etienne. Řekni nám, proč je to pro tebe tak důležité.

Tak zaprvé to je pro mě důležité kvůli tomu, že se chci ještě na jeden rok ukázat v Saint – Etienne, prosadit se, než se zabydlím tady v Arsenalu. Tohle je velký klub a když sem přijdete, musíte být připravení. Takže se budu snažit mít skvělou sezonu v klubu, kde jsem se vyvíjel, abych byl připravený na Arsenal.

/Arsenal.com/