Oficiálně: Gabriel Jesus přestoupil do Arsenalu

Arsenal právě na svých oficiálních stránkách potvrdil podpis Gabriela Jesuse. Brazilský útočník přestupuje z Manchester City, kde byl vytlačen z pozice 1. útočníka po příchodu Haalanda. Kvůli možnosti pravidelně nastupovat zvolil právě Arsenal.

25-letý Brazilec strávil v Manchesteru 5 let. Vstřelil celkem 95 branek v 236 zápasech ve všech soutěžích. Titul v Premier League zvedl nad hlavu čtyřikrát a k tomu si připsal i tři vítězství v FA Cupu a Carling Cupu. Na mezinárodní úrovni reprezentuje seniorský tým, za který nastoupil v 56 zápasech a zapsal se na listinu střelců 19-krát. V roce 2018 se stal s Brazílii mistrem světa.

Technický ředitel Edu si k podpisu svého krajana vyjádřil takto:
Gabriel je hráčem, kterého jsme delší dobu obdivovali. Je to 25-letý fotbalista s mezinárodními zkušenosti, který dlouhodobě demonstruje svoji top kvalitu. Těšíme se, až se před novou sezónou přidá ke svým novým spoluhráčům. Vítáme Gabriela v Arsenalu.

Manažer Mikel Arteta měl také co říci:
Jsem nadšený. Klub odvedl neskutečnou práci, aby přivedl hráče tohoto kalibru. Osobně znám Gabriela velmi dobře a všichni dobře víme, jaký je z jeho úspěšného období v Premier League.

Dlouho jsme chtěli posílit tuto pozici a teď se nám podařilo získat hráče, kterého jsme chtěli, takže jsem šťastný.“

Gabriel bude nosit dres s číslem 9, který do nedávna oblékal Alexandre Lacazette.

/Arsenal.com/