Oficiálně – Xhaka podepsal s Arsenalem

Arsenal dosáhl dohody s Granitem Xhaka. Záložník se ke klubu uvázal dlouhodobou smlouvou za nezvěřejněný poplatek [£30m podle spekulací – pozn. redakce].

Třiadvacetiletý švýcarský záložník přichází z Burussie Monchengladbach, kde jako kapitán pomohl týmu ke čtvrtému místu v Bundeslize a kvalifikaci do Ligy mistrů v posledních 2 sezónách. 

„Jsem velice pyšný na to, že přestupuji do Arsenalu. Nemůžu se dočkat až se přestěhuji do Londýna a budu reprezentovat tento klub v Premier League. Udělám vše proto, abych pomohl Arsenalu získat trofeje a udělal fanoušky šťastné.“ řekl Xhaka. 

Xhaka je již zkušeným internacionálem. Za reprezentaci Švýcarska si připsal již 41 startů. Do Gladbachu přestoupil v roce 2012 ze svého domovského klubu FC Basilej, kde strávil 10 let a postupně procházel skrze mládežnické výběry. 

Xhaka během svého pobytu v Basileji vyhrál dvakrát švýcarskou ligu a jeden švýcarský pohár. 

Arsene Wenger jeho příchod okomentoval následovně: 

„Granit Xhaka je velmi zajímavý mladý hráč se spoustou zkušeností z Bundesligy a Ligy mistrů. Sledovali jsme ho už dlouho a jsme si jistí, že přinese kvalitu do našeho týmu. Přejeme Granitovi hodně štěstí na Euru 2016 a těsíme se až ho přivítame v příští sezóně.“ 

Xhaka dokončil zdravotní prohlídku a přidá se ke svým novým spoluhráčům po Euru 2016. Smlouva vejde v platnost 1. července 2016.

Každý v klubu se již těší na Granitovo přivítání v červenci.

/Arsenal.com/ 

 

Komentáře

  1. Denny 11 (karma: 0) #1

    [quote name=“egooners“]Koulibaly je veľmi dobrý hráč, ale myslím si, že my potrebujeme niečo iné. Kos aj Gabriel sú rovnaké typy stopérov ako on, keď pristupujú k hráčom, vyhľadávajú súboje a často idú do rizika. My potrebujeme vylepšiť pozíciu Pera. Niekoho, kto bude mať dobrú pozičnú hru, dirigovať obranu, gestikulovať, kričať. To Koulibaly určite nie je.[/quote]
    Něco na tom je, ale řek bych že takovejch dirigentů obrany co budou držet celou obranu pozičně a budou velet je docela málo .. nebo aspon mě moc jmen nenapadá. V dnešní době je spíš hodně těch silovejch a tvrdejch obránců co choděj do souboju po hlavě, takový ty dirigenti Maldini, Terry, Per, nebo třeba i ten Gallas .. toho ted moc na trhu není. Mě napadá možná tak Hummels, ten je takovej vudčí typ komunikoval řídil to všecko v bvb jinak fakt nevím

  2. Nasir (karma: 0) #1

    [quote name=“Ixtrinium“]
    Myslím si, že se nějak změnily pravidla a od nové sezóny bude povoleno max. 13 ne-homegrown hráčů nad 21 let.
    [/quote]

    To je trochu jinak. Ten limit na 13 cizích by měl platit v roce 2020. Od letošní sezóny se pravděpodobně sníží o 1, čili 16 ne-homegrown. Takže bysme měli mít ještě 3 volná místa.
    Ale máš pravdu, že to hodně mění situaci a dost hráčů bude muset z Anglie odejít. A naše vedení už musí plánovat, jak to poskládat.
    Třeba Per bude mít letos možná poslední sezonu. Santiho to čeká asi za 2-3 roky. Debuchy určitě odejde a přijde za něj Jenk, který je homegrown.

    Výsledek bude ten, že se zdraží cena Angličanů na lávce, ale v základu budou stejně cizinci za nižší prachy. 😆

  3. NorthGooner (karma: 0) #1

    Nevím, jak je to s tím stavem domácích hráčů, ale šanci by měl dostat minimálně jeden z trojice Akpom, Toral, Maitland-Niles. Toral byl snad hráčem sezony v Biriminghamu, dával branky, má za sebou 2 sezony v Champu, fyzicky tak bude na PL dost připravený, kor když je Champ fyzicky ještě náročnější. Akpom dal sice branky jen na začátku sezony, ale Bruce ho i tak dost stavěl. Je to úplně jiný typ útočníka než Giroud, podobnější Welbeckovi. Šanci by si zasloužil. Maitland-Niles měl, tuším, taky dost slušnou první sezonu v Ipswichi. Plus je tu stále Iwobi, Crowley a Gnabry. Ve vlastních řadách je stále kde brát, otázka je, kolik toho ti kluci odehrají.

  4. Boby (karma: 0) #1

    [quote name=“Nasir“][quote name=“Ixtrinium“]
    Myslím si, že se nějak změnily pravidla…
    [/quote]

    To je trochu jinak. Ten limit na 13 cizích by měl platit v roce 2020. Od letošní sezóny se pravděpodobně sníží o 1, čili 16 ne-homegrown. Takže bysme měli mít ještě 3 volná místa.
    Ale máš pravdu, že to hodně mění situaci…
    Výsledek bude ten, že se zdraží cena Angličanů na lávce, ale v základu budou stejně cizinci za nižší prachy. :lol:[/quote]

    …až také dramatické to nebude,hlavne teda pre tímy,ktoré využívajú svoju akadémiu,pretože- „Homegrown“ hráči sú definovaní ako tí, bez rozdielu národnosti či veku, ktorí počas troch sezón alebo 36 mesiacov boli vedení ako hráči v anglickej alebo welšskej FA pred dosiahnutím 21 rokov…takže tento status majú aj cudzinci,ktorí sú „odchovancami“ akadémií…
    Malo by to prinútiť kluby zvýšiť počet domácich hráčov,ale áno,máš pravdu,zvýši sa dopyt a cena,lebo tie bohatšie si ich budú aj tak kupovať…

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.