Ohlasy na přestup Eduarda

V pondělí přestoupil do Arsenalu z Dinama Zagreb chorvatský útočník Eduardo da Silva.

Jaké jsou ohlasy na jeho přestup ???

Arsene Wenger, Peter Hill-Wood či Slaven Bilič nám posilu s číslem 9 přiblíží…

 

 

 

 

 

Arsene Wenger :

" Eduardo má skvělé vlastnosti a velmi dobře se dokáže integrovat do našeho stylu fotbalu. Dokáže výborně zakončit akce. Ačkoliv je to útočník dokáže se dobře adaptovat na různé pozice."

" V minulosti jsem jej sledoval, ale teprve zápasy v CHL proti nám ukázali jak nebezpečný je to fotbalista. Eduardo je inteligentní, pracovitý hráč. V zápasech u něj oceníte velmi dobrou týmovou spolupráci. Bude pro nás velký přínos a všichni se na něj těšíme."

Peter Hill-Wood :

" Eduardo je vysoce hodnocený útočník, který umí dát góly. Arsene opět všechny překvapil, ale zcela jistě ví co dělá. Da Silva je daleko lepší než většina útočníku, s kterými jsme byli spojováni."

" Arsene už několikrát z méně známých hráčů dokázal udělat hvězdy a věříme, že to bude i případ Eduarda."

Slaven Bilič :

" V Premierleague je to neznámy hráč, ale nesmíme zapomenout, že v kvalifikaci vstřelil Anglii gól. V minulé sezoně v lize a v reprezentaci dal 54 gólů. Je to opravdový kanonýr."

" Je těžké nahradit Thierry Henryho, protože je to nejlepší útočník na světě. Eduardo bude potřebovat určitý čas na adaptaci. "

" Dinamo ho nechtělo prodat. Dostali nabídky s Ukrajiny a Ruska ve výši 20 mil. liber, ale prezident klubu je odmítl. když přišla nabídka s Arsenalu zeptal jsem se jej: " Jak můžeš zničit tomu klukovi jeho sen ?"

" To je Arsenal jeden z nejlepších a největších klubu světa. Nemohl mu to udělat a i když nerad přistoupil na podmínky přestupu."

" Eduardo není jenom nejlepší střelec chorvatské ligy a reprezentace, ale rovněž měl nejvíce asistencí. Myslím si, že fanoušci Arsenalu s ním budou velmi spokojeni."

DAN:

" Da Silvu jsem nikdy neviděl hrát( stejně jako většina návštěvníku webu), ale nedokáži jako někteří místní odborníci za tří videii z youtube odhadnout jeho kvality, proto s jeho hodnocením počkám až jej budu moct sledovat v několika zápasech. To že nepřišlo nějaké profláknuté jméno, i když jsem měl svého favorita mně neznepokojuje. Věřím Wengerovi, že ví co dělá."