Okonkwo sklízí chválu na hostování

Slova chvály sklidil brankář Arthur Okonkwo poté, co o víkendu vychytal další čisté konto v dresu Crewe Alexandra z League Two.

V sobotním zápase proti AFC Wimbledon si připsal už 10. čisté konto na hostování v týmu Crewe Alexandra. Devět v lize a jedno v FA Cupu.

Přesto, že výsledek 0:0 bude pro fanoušky Crewe frustrující, byla to další ukázka jak Okonkwo získává pro svůj tým body.

Z deseti čistých kont, hned devět jich vychytal při výsledcích 0:0 nebo 1:0. Takže v devíti případech byl přímo zodpovědný za zisk jednoho, tří bodů, nebo postup do dalšího kola soutěže.

Není tak divu, že sklízí slova chvály. Josh green pro The Real EFL napsal: „Arthur oslnil League Two dvěma chycenými penaltami v řadě a množstvím zákroků, které zcela změnili vývoj zápasu. Tým Crewe změnil, dodal jim stabilitu v zadních řadách…“

Dodal také, že nebýt jeho výkonů, Crewe by bylo podstatně níže než na 17. místě v tabulce. Právě teď má Crewe náskok 12 bodů na příčky znamenající sestup. Ve druhé polovině sezony by tak musel přijít výrazný výsledkový kolaps, aby byli skutečně ohroženým týmem.

Naopak směrem nahoru zaostává Crewe o děvět bodů na příčky zajišťující play off, to vše se zápasem k dobru. Že by na konci okupovali příčky zajišťující play off je sice dost nepravděpodobné, ale není to zcela vyloučené, zvlášť pokud se týmu podaří zlepšit v ofenzivě.

Výkony Okonkwa v bráně zatím dali zapomenout na slabou ofenzivu, kdy mají druhý nejmenší počet vstřelených golu v lize. Pokud se jim to podaří změnit, vzestup tabulkou je možný.

Tak jako tak, 21letý brankář Arsenalu si podařeným hostování značně zvyšuje reputaci.

Zdroj: /dailycannon/