Olsson: To největší, co jsem dosud v kariéře zažil

Kristoffer Olsson přišel včera večer na hřiště the Hawthorns v 84. minutě a stal se druhým debutujícím hráčem toho večera v žlutomodrém dresu. Střídal Isaaca Haydena, který byl tím prvním. Se zbývajícími pár minutami do konce zápasu plus s prodloužením, kdy mu po boku sekundoval další debutující kolega Hector Bellerin, odehrál skoro poločas zápasu.

O přestávce v prodloužení se dočkal slov podpory od samotného Wengera: „Řekl mi, že je se mnou spokojený a že chce, abych takto hrál i dál.“ Nad Wengerovým dotazem, zda půjde na penaltu, neváhal s jasnou odpovědí: „Řekl jsem, že na ni rozhodně půjdu. Opravdu jsem o tom nepochyboval. Je jasné, že člověk chce chytit šanci a vstřelit branku za svůj klub. Jestli člověk řekne ne, je to podle mě chyba.“ A svou proměněnou penaltou zachránil Arsenal ve hře. „ Tehdy jsem byl vcelku nervózní. Všiml jsem si, že jejich gólman čekal docela dlouho, ale já už se rozhodl. Bylo neuvěřitelně krásné vidět, jak míč míří do brány.“ Nakonec se mohl s ostatními spoluhráči radovat z vítězství. „To byl ten nejlepší pocit, co jsem kdy zažil. Bylo to hustý.“ Bezesporu debut jako ze snu.

 

Měl jsi čest být kapitánem týmu U-21 během posledních zápasů. Jaké to je?

Je to velká čest! V Anglii je to něco velkého, když jste kapitánem a neděje se to tak často, že vyberou někoho, kdo není ještě tak vyzrálý. Ani nejsem nejstarší v U-21, takže jsem na to pyšný. Když jsem byl kapitán, tak jsme ještě neprohráli. Doufám, že to tak bude pokračovat.

 

Kdy si se dozvěděl, že pojedeš s týmem na včerejší zápas a věřil jsi, že budeš vybrán?

Zjistil jsem to po úterním tréninku. My mladí jsme seděli a čekali na to, až uvidíme seznam, kde byl napsán tým. Později se tedy seznam objevil a na něm bylo moje jméno. Byl to úžasný pocit! Měl jsem trochu tušení, že pojedu s týmem, ale člověk si nikdy nemůže být jistý. Několikrát jsem se na ten seznam nevešel, takže když jsem seděl v autobuse na cestě do Birminghamu, tak jsem cítil, že teď je to na 100 % jisté, že jedu s týmem.

 

Byl jsi nervózní, když jsi měl naskočit do zápasu a jaké rady jsi dostal od Wengera a Boulda, když jsi šel na hřiště?

Ne, byl jsem ve skutečnosti uvolněný. Jsem mladý a neměl jsem co ztratit. Moje sebedůvěra byla vždy jedna z mých silných stránek a právě teď je o dost větší než kdy předtím. Wenger a Bould mi řekli, abych se pohyboval před zadní čtyřkou a narušoval přihrávky na Stephana Sessegnona a abych nechodil moc dopředu.

 

Jsi celkově spokojený se svým výkonem v zápase a můžeš popsat pocity při penaltě, při vítězství a při oslavě s fanoušky po zápase?

Myslím, že jsem zahrál dobře. První přihrávku jsem sice pokazil, ale jinak si myslím, že to šlo dobře. Osobně jsem si přál, abych měl míč ještě víc a chtěl jsem chodit více dopředu, ale člověk musí poslouchat trenéra. Pocit při penaltě… samozřejmě jsem byl trochu nervózní, ale vidět jít míč do brány bylo úžasné poté, co fanoušci West Bromu bučeli a řvali na mě „Who are yaaa?“ (Kdo jsi?) Pak také bylo úplně fantastické slyšet fanoušky Arsenalu slavit a udělat jim tak radost. Samozřejmě bylo to velmi důležité proměnit tu penaltu. Oslava s fanoušky po zápase je ten nejlepší pocit, co jsem kdy zažil. Nemohu to slovy popsat. Chci to opět zažít! Po zápase v šatně panovalo samozřejmě mezi hráči velké nadšení. Pustili jsme hodně nahlas muziku a Wenger měl skvělou náladu.

 

Když se podíváme dopředu, myslíš, že máš šanci zahrát si příští zápas doma proti Chelsea a je aktuální hostování v lednu?

Je to teď těžké říci kvůli zranění, nemocem atd. Je to asi nepravděpodobné, že bude hrát stejný tým jako včera a že tolik mladých dostane šanci. Během té doby je tam dost důležitých zápasů, takže uvidíme. Ale pracuji tvrději než kdy dřív, ale nesnižuji svoje šance po včerejšku. Budu pracovat ještě tvrději a pak se uvidí, jak to bude. Hostování bude možná aktuální po Vánocích. Uvidíme, co řekne klub a v jaké se budu nacházet pozici, jak blízko budu ke hře v áčku. Momentálně se soustředím jen na Arsenal a nemyslím v tuto chvíli na hostování. Miluji klub a po včerejšku ještě více. Budu pracovat každý den, abych dosáhl toho, co chci.

 

 

/arsenal.se, nt.se, folkbladet.se/