Olympiacos – Arsenal : Hodnocení hráčů

Dnes měli nabrat zkušenosti mladíci, nebyla nutná výhra. Ale kdo čekal něco takového? Asi nikdo. Asi jsem moc krutý, ale náš kádr si to po dnešním výkonu zaslouží.

Fabianski 5 – Moc toho nestihl, do prvního gólu neudělal žádnou extra hrubici. U prvního gólu asi neměl vybíhat, i když přímo jeho gól to nebyl. Střídal kvůli zranění ve 25. minutě. Přeji brzké uzdravení.

Djourou 4 – První poločas nestíhal, ztrácel, dělal chyby v rozehrávce. První gól jde podle mě napůl na jeho a na Sebovo triko, bohužel smolná chyba. Korunu tomu dal těsně před koncem poločasu, kdy opravdu špatně přihrál přímo soupeři v našem vápně, naštěstí to Vito chytil. V druhém poločase se o něco zvedl, už tolik nekazil. Celkově ale špatný výkon.

Squillaci 1,5 – Vím, že dát takové hodnocení je docela odvážné, ale stojím si za tím. Můžeme jít postupně – v 15. minutě zaspal před bránou, musel hasit Thomas. První gól jde z půlky na něj, tohle by si hráči dovolovat neměli, i když to byla celkem smůla. U druhého gólu stál a kochal, jak byl Vito zmatený. V 58. minutě opět zapsal a to samé ještě několikrát. Přijde mi, že se vůbec nesnažil bránit, jako by byl na exkurzi v ZOO a pozoroval ostatní. Kdyby nastoupil od začátku Miquel, možná by byl výsledek trochu jiný.

Vermaelen 7 – Je těžké, když u sebe máte stopera jako je Seb. Už v 15. za něj musel hasit centr. Později v zápase skoro žádnou hrubku neudělal, párkrát opět hasil za ostatní a občas vyběhl do útoku na hlavičku a v 86. minutě předvedl hezkou útočnou akci. Modlil jsem se, aby se nezranil a to se mi naštěstí vyplnilo, to je vše co k němu mohu dnes říct. Mimochodem, z opakovaného záběru bylo vidět, že měl ruku v pokutovém území. Nevím kdy, naštěstí rozhodčí asi taky nevěděli.

Santos 6 – Vcelku přijatelný výkon, až na občasné nepřesné přihrávky a opět platí to, že se někdy nestihne vrátit. Určitě ale jeden z nejlepších dnes, sice vepředu ne tak aktivní, jak je u něj zvykem. Zranil se a v 51. minutě ho vystřídal Miquel. Snad to nebude vážné.

Frimpong 5 – Dnes nic moc, po City jsem čekal trochu víc. Ve 14. minutě hezky založil akci a hned potom měl i šanci na gól. Potom se docela vytratil a spíš víc ztrácel, než vybojoval. Střed pole dnes ovládli Řekové.

Coquelin 5 – To samé jako u Emmanulea. Nic moc výkon, nebyl skoro vůbec vidět. V 67. minutě ho vystřídal Rosa.

Benayoun 7 MOTM – V prvním poločase ho také moc vidět nebylo, spíš když se neshodli s Arshavinem, kdo bude střílet. To byla škoda, Arshavin by asi vyslal dost nebezepčnou střelu. Pořád ale bojoval. V druhém poločase se docela zvednul, dal hezkou střelou gól a po příchodu Rosy si hezky rozuměli, v 75. minutě měli hezkou akci. Dnes asi MOTM za snahu, gól a spolupráci s Rosou.

Arshavin 4 – Naprosto postrádá bojovnost. V 8. minutě měl gólovou šanci, ale napálil jen do gólmana. Potom se typicky naprosto vytratil, za zmínku možná stojí jenom pár hezkých přihrávek s Chamakhem. V 87. minutě mu Rosa hezky přihrál, ale gólovou přihrávku z toho už vytěžit nestihl.

Oxlade-Chamberlain 6 – Někteří možná čekali něco víc, ale dnes toho moc předvést nemohl. Dozadu byl opět nic moc, jako vždy. Dopředu měl několik povedených centrů, Občas mu vyšly i souboje 1 na 1. V 85. minutě měl šanci ve vápně, ale nedokázal vystřelit. O jeho budoucnosti nepochybuji.

Chamakh 4,5 – Dneska zase skoro nic. Jednou měl šanci, ale pozdě zakončil. Jinak stojí za zmínku možná pěkné přihrávky v útoku. Ať už se konečně rozstřílí jako před rokem!

Mannone 3,5 – Musel přijít v 25. minutě. Za Áčko dlouho nehrál a šlo to hodně poznat, jeho nejistota byla opravdu do očí bijící. Druhý gól byl jeho (Squillaciho už nepočítám, ten ho jenom sledoval), asi si myslel, že ještě není ve vápně a nevzal balon do rukou. Ten bohužel skončil v síti.  To byl ale jen začátek konce. Nepřesné výhozy, v 52. a 58. minutě měl balón rozhodně chytat a ne jen vyrazit. Bylo na něm prostě vidět, že není pořádně rozehraný. V 75. minutě se možná zranil po opravdu nepovedeném výkopu, kdy zbytečně čekal a riskoval. Na tento zápas se bude asi snažit rychle zapomenout.

Miquel 6,5 – V 51. minutě střídal za zraněného Santose. Snažil se, běhal, vyhrával (samozřejmě i občas něco ztratil). Bylo na něm vidět, že opravdu chce hrát. V 52. minutě uhasil šanci, kdy Vito lehký míč jen vyrazil. V 80. minutě nebezpečně spadl při akci Olympiakosu ve vápně, ale naštěstí z toho nic nebylo. Podle mě měl hrát od začátku místo Seba.

Rosický 6,5 – Přišel v 67. minutě za Coquelina a znatelně hru rozhýbal. Občas sice ztratil, ale dobře si rozuměl s Yossim, například v 75. minutě měli hezkou akci, po které mohl dát Rosa klidně gól. V 87. minutě poslal hezký pass na Arshavina. Celkově jde vidět, že to fotbalové myšlení má a jeho přihrávky mají dost často oči.

Co k tomu víc říct? Třetí gól byla chyba všech obránců, protože hráč Olympiakosu byl naprosto sám. Celkově hodně slabý výkon, doufám, že zranění Santose a Fabianskeho nebudou na dlouho. Na tenhle zápas je třeba rychle zapomenout. Na druhou stranu, jen když jsem slyšel tu atmosféru a fanoušky, tak mi běhal mráz po zádech. Určitě není příjemné hrát v takovém prostředí, tím spíš pokud se jedná o nezkušené mladíky. Důležitý je ale postup z prvního místa. Potom už jen doufám, že Seba v základu dlouho neuvidím.

Průměrná známka – 5,1

 

JP