Olympiacos F.C. – ARSENAL FC: Preview

{tab=Základní info}

4.12.2012 (úterý)

20:45 (SEČ)
 
Karaiskakis Stadium

 

Alberto Undiano Mallenco (ESP)

   

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Možná sestava}

Arsene Wenger míří do Řecka s mixem mladíků a veteránů. Sestava, která dnes vyběhne na trávník, bude zřejmě velmi podobná té, kterou uvidíme za týden v rámci Capital One Cupu proti Bradfordu. Wenger se pokusí stejně jako loni postavit tým s dvěma rozdílnými cíly – ten deklarovaný je vyhrát a bojovat o první místo ve skupině. Cílem, který musí vidět realista, je postavit mladíky, kteří nasbírají zkušenosti a nechat trochu rozehrát hráče, kteří nedostávají dost prostoru v lize nebo se vrací po zranění – reálně tedy vidím jako maximální splnitelný cíl spíše remízu nebo milosrdnou prohru o gól, ale rád se nechám příjemně překvapit.

Vše výše zmiňované zahrnuji do svých úvah nad sestavou. V brance očekávám Szczesnyho, který dá improvizované obraně trochu jistoty. Obrana se před ním rozestaví ve složení Jenkinson, Squillaci, Vermaelen, Meade. V záloze se představí Coquelin, Ramsey a Aršavin. Útočná trojice začne v obsazení Oxlade-Chamberlain, Chamakh, Gervinho.

Je možné, že v obraně nastoupí na stoperu Monteiro nebo Hajrovic, ale pravděpodobně ne oba spolu. Potom by se mohl Vermaelen posunout na levý okraj obrany. Tam bude naše slabina – kombinace nepříliš zkušeného Meadeho s Gervinhem, kterému chuť bránit chybí, je pozvánkou pro řecké ofenzivní hráče. Právě posun Vermaelena vlevo by tuto nevýhodu eliminoval. Nečekám, že do zápasu naskočí od první minuty Tomáš Rosický, pokud by tomu tak přece jen bylo, hrál by pravděpobně převážně zleva a víme, že v podpoře defenzivy je na tom velmi dobře.

{tab=Sestava čtenářů}

{tab=Olympiacos}

Celý název

Olympiacos Club of Fans of Piraeus

Přezdívka

Thrylos (Legenda), Kokkini (Rudí), Erythrolefki (Červenobílí)

Založen

1925

Stadión

Karaiskakis Stadium (kapacita 32,115)

Majitel

Evangelos Marinakis

Manažer

Leonardo Jardim

Soutěž

Superleague

2011-12

Superleague, 1. místo

V úterním večerním zápase Arsenal dokončí svoji misi v základní skupině Ligy mistrů. Zápas je vlastně jen formalitou. Domácím už o nic nejde, Evropskou ligu mají pro jarou zajištěnou, Arsenal může v případě vítězství pomýšlet na první místo ve skupině, ale jen pokud Schalke klopýtne ve Francii. Není co počítat a s čím kombinovat, zkrátka pokud vyhrajeme a Schalke ne, jsme první, ve všech ostatních případech držíme  druhé postupové místo.

{tab=Match Facts}

ARSENAL

 Arsene Wengera čeká 150. zápas na lavičce v Lize msitrů

 Po třinácté v řadě dovedl tým do vyřazovacích bojů LM

 Santi Cazorla a Laurent Koscileny jsou pod hrozbou trestu za žluté karty, ale ani jeden v Řecku nenastoupí

OLYMPIACOS

 José Holebas nebude hrát z důvodu karetního trestu

 Trest za žluté karty hrozí i Pablo Contrerasovi

 V evropských pohárech Olympiacos vstřelil 149 branek, inkasoval jich 194

ARSENAL vs. OLYMPIACOS

 Olympiacos vyrovnal nejlepší start do sezóny v historii celé řecké profesionální ligy (W9 D1 L0)

 Arsenal na druhé straně prožívá nejhorší start do sezóyn od ročníku 1994/95, kdy měl ve stejnou dobu pouhých 19 bodů

 Giannis Maniatis, José Holebas a Kostas Manolas odehráli za Olympiacos všechyn zápasy v letošní Lize mistrů bez střídání

 Na straně Arsenalu mají stejnou statistiku Thomas Vermaelen a Mikel Arteta

{/tabs}